Podsumowanie Targów RetailShow 2014

Wystawcy Targi RetailShowPrzez dwa dni (19-20.11.2014) Centrum EXPO XXI w Warszawie było miejscem, gdzie przedstawiciele sieci  handlowych prowadzili rozmowy biznesowe z wystawcami i dostawcami dla branży retail. Zapoznali się z nowościami i trendami wyposażenia i projektowania sklepów oraz uczestniczyli w inspirujących konferencjach i praktycznych warsztatach.

Na Targach RetailShow ponad 150 wystawców z Polski i zagranicy zaprezentowało ofertę w zakresie wyposażenia i aranżacji sklepów. RetailShow to największe targi wyposażenia, technologii i usług dla handlu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi RetailShow odwiedziło ponad 4000 gości, w tym przede wszystkim przedstawiciele sieci handlowych (spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, gastronomicznych, drogeryjnych, RTV/AGD, Dom i Ogród, itd.). Przybyli także zarządzający centrami handlowymi, najemcy oraz osoby prowadzące niezależne placówki handlowe. Pojawili się również producenci i dystrybutorzy wyposażenia. Konferencja Retail Congress oraz warsztaty w Retail Innovations Theatre przyciągnęły specjalistów z branży, którzy poznali najnowsze trendy w projektowaniu sklepów różnego formatu oraz zasady komunikacji produktowej.

RetailShow Modelowy SklepDuże zainteresowanie Modelowym Sklepem

Uwagę przykuwał Modelowy Sklep, a tłum odwiedzających był powodem zadowolenia firm, które zaprezentowały w nim swoje meble, urządzenia i technologie. Zainteresowanie wzbudzały zarówno nowości, takie jak stoisko samoobsługowe z kawą i miejscem do odpoczynku czy punkt „food to go”, jak i regały systemowe i ekspozytory dla wybranych produktów. Kolejki gości stały przy punktach kasowych, aby zapoznać się z najnowszymi systemami fiskalnymi, ważącymi czy płatności. Uwagę zwracało także oświetlenie sklepu, rozwiązania POS, systemy zabezpieczeń oraz analizy ruchu.

Szeroki wachlarz oferty wystawców

Na Targach RetailShow ponad 150 wystawców zaprezentowało swoją ofertę. Najszerszą ofertę przedstawiono z zakresu urządzeń kasowo-wagowych i mebli. Mocno wyróżniał się także sektor firm oświetleniowych, reprezentowany m.in. przez takie firmy jak: Spectra Lighting, Bäro Retail Lighting, Cora Lighting Systems, Sentinel, Lira Lighting, Światło.net czy włoski ILMAS.

Retail Congress 2014Katarzyna Czapla, Menadżer Rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią z firmy Bäro Retail Lighting, powiedziała, że Targi RetailShow to impreza, która już się wpisała w tradycję firmy. Podkreśliła także, że jest to najlepsze branżowe wydarzenie i firma będzie się tam regularnie pojawiać. Natomiast Tomasz Jagucki, Dyrektor Handlowy z firmy Cora Lighting Systems, zwrócił uwagę na to, iż klienci odwiedzający targi mają sprecyzowane potrzeby, gdyż poszukują konkretnych i specjalistycznych rozwiązań. Z kolei celem obecności na RetailShow włoskiego wystawcy, firmy ILMAS, było przede wszystkim poznanie potrzeb polskiego klienta oraz rozeznanie się w rynku. Roberto Paparelli, Marketing Manager z firmy ILMAS, nie krył zadowolenia z faktu prezentowania najnowocześniejszej technologii oświetlenia.

Ważnymi wystawcami targów RetailShow były firmy oferujące wyposażenie obiektów handlowych, jak np. Wanzl, który dostarcza kompleksowe rozwiązania tworzące nowoczesne przestrzenie handlowe. Zdaniem Prezesa Krzysztofa Wygryzowskiego udział w targach przede wszystkim pozwolił spotkać się z klientami firmy.

Obecność na RetailShow pozwala naszym klientom zobaczyć jak zmienia się nasza oferta, a także zorientować się w trendach i rozwiązaniach dostępnych na rynku.

– dodał Krzysztof Wygryzowski.

Według Marcina Rzeczewskiego, Dyrektora Handlowego firmy Damix, producenta wózków sklepowych i transportowych, systemów prowadzenia klienta oraz mebli ekspozycyjnych, obecność na targach jest kluczowa ze względu na klientów.

Na Targach RetailShow, w których bierzemy udział od pierwszej edycji, promujemy naszą markę i podkreślamy obecność na rynku. Klienci już się przyzwyczaili, że właśnie tu się spotykamy. Tutaj robi się interesy. Na takich klientach nam właśnie zależy i to oni odwiedzają nasze stoisko, co jest ogromnym sukcesem tych targów.

– powiedział Marcin Rzeczewski.

RetailShow Modelowy Sklep 2Mocno reprezentowany był także sektor firm informatycznych, które zapewniają technologie i usługi dla sieci handlowych, takich jak m.in. systemy kasowe czy kasy samoobsługowe. Na targach swoją ofertę zaprezentowała firma Wincor Nixdorf, lider w Europie i druga na świecie firma pod względem liczby zainstalowanych systemów kasowych. Jej przedstawiciel, Mariusz Świniarski, podkreślił korzyści z udziału w targach szczególnie wtedy, gdy firma prezentuje  nowości. Wzbudzają one zainteresowanie, przyciągają nowych klientów, a także pozwalają utrzymać dotychczasowych. Z kolei firma COMP SA, lider urządzeń fiskalnych w Polsce, zaprezentowała m.in. dwa nowe produkty marki NOVITUS, drukarkę HDE oraz innowacyjne oprogramowanie do zarządzania siecią urządzeń fiskalnych.

Nagrody rozdane

W konkursie „Innowacje Handlu 2014” wyłoniono najlepsze produkty dla branży handlowej. W kategorii „Systemy i technologie IT”  zostały nagrodzone: systemy poprawy jakości obsługi oraz wspomagania pracy personelu Indyme firmy SmartLife Polska grupa RETAIL PARTNER POLSKA oraz oprogramowanie kasowo-zarządzające McSPAL dla stacji paliw firmy Mc Comp. Z kolei drukarka fiskalna NOVITUS HD E firmy RetailShow 2014 NagrodyCOMP, NOVITUS Centrum Technologii Sprzedaży została nagrodzona w kategorii: „Drukarki, skanery, kolektory, POS”. Spośród „Rozwiązań płatniczych” nagrodzono terminal multimedialny MX 925 firmy Verifone. Natomiast obudowa do tabletu TabKiosk firmy Artboro zwyciężyła w kategorii ”Systemy marketingowe, POS i Digital Signage”.

W pierwszej edycji konkursu „Best Shop Concept 2014” Jury nagrodziło sklepy, które wyróżniają się pomysłem, designem, zastosowanymi technologiami oraz walorami użytkowymi. W kategorii „Remodeling” zwyciężył sklep Vistula z CH Manufaktura z Łodzi. W kategorii „Sklep odzieżowy” nagrodę przyznano sklepowi Pan tu nie stał z Warszawy, a wyróżnienie uzyskał sklep stacjonarny 8a.pl z Gliwic. Z kolei sklep 1 Minute z Dworca Centralnego w Warszawie otrzymał nagrodę w kategorii „Convenience”. Freshmarket z ulicy Towarowej w Poznaniu zyskał uznanie Jurorów w kategorii „Supermarket”, a sklep Lidl z ulicy Modlińskiej w Warszawie w kategorii „Dyskont”.

RetailShow

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.