Emix wprowadza trzy nowe produkty do swojej oferty

Kasza jęczmienna z warzywami EmixFirma Emix wprowadza na rynek trzy nowe produkty – kaszę jęczmienną z warzywami, kaszę gryczaną oraz kaszę jęczmienną wiejską. Nowe produkty charakteryzują się wysoką wartością odżywczą i zawartością cennego błonnika roślinnego.

Kasze stanowią bogate źródło białka, witamin z grupy B oraz składników mineralnych. Dodatek suszu polskich warzyw (marchew, pietruszka, seler, por, cebula) do kaszy jęczmiennej nadaje je charakterystycznego smaku i sprawia, że podana na ciepło z odrobiną świeżego masła lub sosu stanowi pyszne i lekko strawne danie.

Kasza jęczmienna EmixNowe produkty marki Emix są oferowane w poręcznych opakowaniach, pakowane w saszetki do gotowania, gotowe w 20 – 25 minut do spożycia. Na opakowaniu producent podaje zawartość składników odżywczych (w tym: białko, węglowodany, błonnik, witaminy i składniki mineralne). Na opakowaniu znajdziemy także propozycje zastosowania produktów w kuchni.  Kasze Emix stanowią doskonały dodatek do zup, pieczeni, zrazów i gulaszu. Mogą być także podawane z rożnymi rodzajami sosów, a także jako nadzienie do dań mięsnych i mięsno – warzywnych. Kasza jęczmienna z warzywami sprawdzi się w przygotowaniu krupniku.

Kasza – wartościowe ziarno

Kasze są produktem zbożowym, wszystkie gatunki zawierają duże ilości skrobi, błonnika i witamin, szczególnie z grupy B, a także cennych pierwiastków mineralnych: magnezu, wapnia, żelaza oraz fosforu.

Kasza gryczana EmixKasza gryczana – znajdują się w niej znaczne ilości białka, witamin B1, B6 i PP, składników mineralnych: fosforu, wapnia, żelaza oraz tłuszczu i skrobi.  Co istotne, kasza gryczana jest wskazana dla cierpiących na kruchość naczyń krwionośnych. A to dlatego, że jest cennym  źródłem magnezu i uszczelniającej naczynia witaminy PP, zwanej rutyną.

Kasza jęczmienna – zawiera mniejsze ilości białka, wapnia i żelaza w porównaniu z kaszą gryczaną. Kasza jęczmienna jest za to bogata w błonnik rozpuszczalny, który obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Jest zalecana osobom z chorobami krążenia oraz nadciśnieniowcom.

Kasza gryczana prażona (400 gram): ok. 2,60 zł
Kasza jęczmienna wiejska (400 gram): ok. 1,60 zł
Kasza jęczmienna wiejska z warzywami (250 gram): ok. 1,75 zł

Emix

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.