Sklepy Spar w Ostrowie Lubelskim i Wieliczce

SPAR Ostrów Lubelski

fot. SPAR w Ostrowie Lubelskim

Dnia 7 sierpnia sieć SPAR uruchomiła sklep w Ostrowie Lubelskim, dzień później 8 sierpnia otwarto placówkę w Wieliczce. Obie placówki działają w formacie SPAR.

Sklep SPAR w Ostrowie Lubelskim zajmuje powierzchnię ok. 340m² (sala sprzedaży) i położony jest w bliskiej odległości od centrum miejscowości.

Głównie przyjeżdżają do nas mieszkańcy pobliskich miejscowosci. Nasi klienci dokonują zakupów najczęściej na przykład w okolicach weekendu, ale wówczas jest to większy koszyk. Sklep znajduje się w drodze nad jezioro Miejske, stąd też ten ruch podczas wakacyjnego weekendu jest wzmożony.

– mówi Grzegorz Kopacz, kierownik sklepu SPAR w Ostrowie Lubelskim.

Placówka SPAR w Ostrowie Lubelskim powstała w nowym obiekcie zbudowanym specjalnie z myślą o sklepie SPAR. Projekt aranżacji i wykończenia obiektu leżał po stronie SPAR. W sklepie znajdują się trzy stanowiska kasowe, klienci mogą korzystać z parkingu na zewnątrz budynku, wkrótce przy sklepie stanie również bankomat.

SPAR Wieliczka

fot. SPAR w Wieliczce

Sklep SPAR w Wieliczce liczy około 360m² sali sprzedażowej, na piętrze budynku znajduje się market chiński z tekstyliami. Sklep znajduje się w turystycznej części miasteczka, w pobliżu kopalni soli, dokładniej nieopodal szybu Daniłowicza, gdzie swój początek mają wszystkie podziemne trasy kopalni.

Otwierając sklep w tej lokalizacji kierowaliśmy się nie tylko chęcią przyciągnięcia mieszkańców tej częśli Wieliczki, ale również turystów, którzy licznie odwiedzają kopalnię soli. Wśród wycieczek goszczących w Wieliczce nie brakuje Włochów, Niemców czy Holendrów, którzy doskonale rozpoznają markę SPAR, od wielu lat popularną w ich krajach. Natomiast, jeśli chodzi o rodzimych konsumentów, staramy się realizować ich codzienne potrzeby każdego dnia zapewniając świeże produkty na stoisku mięsno-więliniarskim, owocowo-warzywnym czy wypiekając pieczywo na miejscu. W ciągu dwóch lub trzech tygodni planujemy uruchomić również Bistro, w którym znajdą się potrawy, takie jak kurczak z rożna, frytki, zapiekanki, hot-dogi, sałatki, kanapki oraz słodkości, świeżo wyciskane soki, kawa i herbata. Tego typu przekąski również sprawdzą się w przypadku turystów chcących zaspokoić głód.

– mówi Maciej Antoniuk, właściciel sklepu SPAR w Wieliczce.

Sklep w Wieliczce to już 6 sklep SPAR należący do Macieja Antoniuka, który nie wyklucza kolejnych otwarć w ramach sieci SPAR.

Jeśli znajdzie się odpowiednia lokalizacja, która będzie dysponować dobrym potencjałem, to jak najbardziej kolejne otwarcia sklepów SPAR są możliwe. Jest to marka, którą znam od dawna z wyjadów zagranicznych i do której mam zaufanie. Ważnym atutem SPAR jest polski licencjonobiorca Bać-Pol oraz nastawienie sieci na współpracę głównie z polskimi producentami, dzięki czemu wielopłaszczyznowo wspieramy polską gospodarkę zostawiając ten kapitał w kraju.

– tłumaczy Maciej Antoniuk.

Spar

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.