Konspol ze znakiem przekreślonego kłosa

Produkt bezglutenowyFirma Konspol przystąpiła do programu oznaczania produktów licencjonowanym symbolem przekreślonego kłosa, który jest rozpoznawalnym na całym świecie oznaczeniem dla żywności bezglutenowej.

Producent wyrobów z kurczaka obecny na rynku od ponad 30 lat produkuje wyroby dla osób na diecie bezglutenowej i dotąd oznaczał je własnym znakiem, jednak wkrótce (do wyczerpania się starych opakowań) wszystkie produkty bezglutenowe marki Konspol znajdziemy na rynku oznaczone symbolem licencjonowanym. Produkty pod marką własną Biedronki pozostaną oznaczone dotychczasowym symbolem stosowanym przez Konspol.

Znak Przekreślonego Kłosa to symbol gwarantujący konsumentom bezpieczeństwo i pewność, że sięgają po produkty przeznaczone dla osób chorych na celiakię i pozostających na diecie bezglutenowej. Od teraz takim symbolem zostaną oznaczone produkty marki Konspol. Licencję na prawne wykorzystywanie znaku wydało polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej należące do AOECS – Europejskiego Zrzeszenia Stowarzyszeń Osób z Celiakią.

Od dłuższego czasu Konspol oferuje produkty niezawierające glutenu, jednak Znak Przekreślonego Kłosa jest jednoznacznym symbolem nie pozostawiającym żadnej wątpliwości co do bezpieczeństwa danego produktu. Możliwość korzystania z takiego znaku to dla nas powód do dumy, zaś dla naszych klientów to rozwiązanie bardzo ułatwiające dokonywanie codziennych zakupów.

– mówi Agnieszka Piech, Kierownik ds. Marketingu Grupy Konspol.

Produkty Konspol ze Znakiem Przekreślonego Kłosa na opakowaniu będą stopniowo wprowadzane do sprzedaży od maja bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.