Sieć supermarketów „Aldik” otwiera nowy sklep w Warszawie

Aldik supermarketNależąca do MAXIMA GRUPĖ sieć supermarketów „ALDIK“ otworzyła pierwszy sklep w stolicy. Jest to największy do tej pory sklep sieciowy, w powstanie którego zainwestowano 3,5 mln. złotych (prawie 2,9 mln. litów). Położony we wschodniej części miasta przy ul. Kondratowicza 39 sklep zapewni pracę 50 osobom.

W Polsce przychodzi konkurować nie tylko z miejscowymi sklepami, ale też silnymi markami międzynarodowych sieci handlu detalicznego. Zatem zapoczątkowanie działalności na tym rynku wiązało się z poznaniem miejscowego rynku oraz nawyków tutejszych nabywców. Pozytywna ocena wyników po pierwszym roku działalności pozwoliła na rozpoczęcie rozwoju sieci i właśnie otwieramy pierwszy sklep dla mieszkańców Warszawy. Mamy nadzieję, że nasze starania o zadowolenie oczekiwań klientów zostaną docenione i jeszcze w tym roku drzwi przed klientami otworzą następne sklepy spod znaku „ALDIK“.

– mówi Mindaugas Bagdonavičius, Dyrektor Generalny MAXIMA GRUPĖ.

MAXIMA GRUPĖ kupiła sieć supermarketów „ALDIK“ w lutym 2012 r. Sieć składała się z 21 sklepów, piekarni i zakładu cukierniczego. W ciągu dwóch lat działające na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego placówki stopniowo ulegały zmianom – część z nich poddana została całkowitej renowacji, w innych, w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, dokonano przesortowania asortymentu towarów.

Kupujący w każdym kraju najbardziej cenią sobie rodzimą produkcję. Dlatego też, na etapie kształtowania asortymentu świeżych produktów spożywczych, podobnie jak w innych krajach, dajemy pierwszeństwo lokalnym producentom. Stworzony na potrzeby klientów asortyment świeżych wyrobów stanowi mocną stronę naszej sieci, którą zamierzamy konsekwentnie rozwijać także w przyszłości.

– komentuje M. Bagdonavičius.

Jego zdaniem, oferta produktów przemysłowych została utworzona w oparciu o listę najbardziej atrakcyjnych pozycji dostępnych w sklepach „MAXIMA“ w krajach bałtyckich.

W witrynach nowo powstałego warszawskiego sklepu oferowane są świeże i wędzone wyroby mięsne, produkty mleczne oraz wytwory kulinarne. Codziennie prosto z piekarni „7 Zbóż” i zakładu cukierniczego w Lublinie do sklepu trafi świeże pieczywo i wyroby cukiernicze, które zdążyły już przypaść do gustu klientom sieci „ALDIK” w województwie lubelskim i podkarpackim. Całość oferowanego asortymentu składa się z niemal 10 tys. nazw towarowych.

Sieć supermarketów „ALDIK“ w 2013 r. odnowiła 6 sklepów w Lublinie i 1 w Biłgoraju. W tym roku planowana jest renowacja kolejnych 8 oraz otwarcie 10 nowych sklepów z czego część – w Warszawie.

„MAXIMA GRUPĖ“ to zarejestrowana w 2007 r. spółka kontrolująca sieć przedsiębiorstw handlu detalicznego na Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce i Bułgarii, obejmująca razem 506 sklepów MAXIMA X, MAXIMA XX, MAXIMA XXX, ALDIK, T-MARKET, T-MARKET EXPRESS: wśród nich na Litwie – 229, Łotwie – 143, Estonii – 70,  Bułgarii –  42, Polsce – 22.

Maxima Group

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.