Mokate ma pomysł na rynek napojów Ice Tea

Minutka IceTea 1,5 LEMONWedług ostatnich dostępnych danych, z marca 2013 roku segment napojów niegazowanych rozwijał się wartościowo w tempie 6,9% rocznie. To 1,2% szybciej niż w przypadku napojów gazowanych. Wśród nich niesłabnącym powodzeniem cieszą się napoje typu Ice Tea.  Mokate chce systematycznie umacniać pozycje na tym rynku.

Długo zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem tego rodzaju napojów do oferty. Przeważyło jednak przekonanie – wsparte kolejnymi wynikami sprzedaży, że rynek herbat ma się w Polsce nie tylko dobrze, ale i akceptuje herbaciane nowości. Podobnie, jak w przypadku innych wprowadzanych przez nas wyrobów nasze główne atuty to, jakość i rozbudowana sieć dystrybucji.

– podkreśla Sylwia Mokrysz, z zarządu Mokate SA.

Jako pierwsze do sprzedaży trafiły napoje „Minutka Ice Tea” o smaku cytrynowym oraz „Minutka Ice Tea” o smaku brzoskwiniowym. Produkt nie zawiera konserwantów – zastosowano natomiast nowoczesny aseptyczny proces rozlewania napoju na zimno, który gwarantuje, co najmniej roczną trwałość. Dodatkowo butelki zostały wykonane z zastosowaniem filtr UV, znacząco ograniczającego wpływ promieni słonecznych na ich zawartość.

Minutka IceTea 1,5 PEACHRynek mrożonej herbaty, który w ciągu kilku lat stał się odrębną kategorią wśród napojów, dziś rozwija się stabilnie. W tym roku będziemy się starali nie tylko zaznaczyć naszą obecność, ale i zdefiniować najbardziej obiecujące kierunki rozwoju. Mam tu na myśli zarówno pojemności, smaki, jak i na przykład to, czym napoje powinny być słodzone. Jednym słowem zweryfikujemy przyjęte w naszej strategii założenia. Mamy kilka pomysłów na ożywienie kategorii.

– podsumowuje Sylwia Mokrysz.

Z danych Nielsena wynika, że w okresie czerwiec’11-maj’12 konsumenci zakupili 178,201 mln litrów herbaty mrożonej, wydając 500,19 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, sprzedaż tych produktów pozostała stabilna w ujęciu wartościowym (1 proc. wzrostu), natomiast pod względem wolumenu wzrosła o 2,5 proc.

Mokate

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.