Wysoki Błonnik od Good Food

Good Food Wysoki Błonnik

fot. Good Food

Na rynku pojawiła się nowa seria produktów Good Food Wysoki Błonnik, a w niej propozycje na pyszne i zdrowe śniadanie, a także lekkie przekąski w ciągu dnia. Błonnik zawarty w ziarnach zbóż pomaga eliminować z organizmu toksyny, obniża cholesterol i wspomaga pracę układu pokarmowego. 

Zdrowe chrupanie na śniadanie

Pożywny posiłek jest receptą na udany początek dnia. Jego brak może prowadzić do częstszego podjadania i sięgania po niezdrowe przekąski.

Z czego więc powinno składać się idealne i zdrowe śniadanie?

Zierwszy posiłek uznawany jest za najważniejszy spośród wszystkich spożywanych w ciągu dnia. Według dietetyków powinien on dostarczać ok. 20% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dzięki temu od wczesnych godzin zapewniamy naszemu organizmowi sporą porcje energii, która przekłada się na lepsze samopoczucie. Za wzorcowe uznaje się tzw. włoskie śniadanie. W jego skład wchodzą zazwyczaj wyroby mleczne i produkty pełnoziarniste, takie jak płatki czy musli.

– Tak skomponowane danie zawiera dużo witamin, białka i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przez kolejne godziny – zauważa Małgorzata Zdrojewska, magister inżynier dietetyki współpracująca z firmą Good Food – Spośród nich najważniejszą rolę odgrywa błonnik, który pobudza przemianę materii i pomaga eliminować nagromadzone w organizmie toksyny.

To właśnie śniadanie powinno obfitować w produkty bogate w błonnik, który „pęcznieje” w żołądku, zapewniając uczucie sytości przez wiele godzin od jego spożycia. Tym samym ogranicza łaknienie, co pomaga w walce z nadwagą. Ciekawą propozycją na zdrowy początek dnia, może okazać się nowy produkt od firmy Good Food Wysoki Błonnik – śniadaniowe chrupki zbożowe, które stanowią źródło tego dobroczynnego składnika.

Na zdrowie!

Naturalny oraz cynamonowo – jabłkowy Wysoki Błonnik Good Food można łączyć z jogurtem, mlekiem lub chrupać jako samodzielną przekąskę. Do ich produkcji wykorzystuje się jedynie naturalne składniki, pełnoziarnistą mąkę i otręby. Dzięki takiemu połączeniu – chrupki są doskonałą propozycją zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Są bezcukrowe, a mimo to smakują wyśmienicie nawet na sucho. Dodatkowo cechują się niską zawartością tłuszczu, małą kalorycznością. Jedna porcja naturalnych chrupek dostarcza nawet 17 % dziennego zapotrzebowania na błonnik. W przypadku smaku cynamonowo – jabłkowego jego wartość wynosi 14%. Chrupki zbożowe od Good Food polecane są osobom będącym na diecie oraz wszystkim, którzy szukają pomysłu na zdrowe i pożywne śniadanie.

Cena: 3,8 – 4,4 zł
Gramatura: 150 g (5-7 porcji)

Good Food Wysoki Błonnik chrupki

fot. Good Food

 

Batony Wysoki Błonnik – przyjemność dla zdrowia

Good Food wzbogaca swoją linię produktów Wysoki błonnik o batony musli. Jest to propozycja, która ucieszy zarówno zapracowanych, którzy mają czas jedynie na szybką przekąskę, jak i aktywnych – starających się realizować zasady zdrowego żywienia.

Z drobnych kulinarnych przyjemności, które serwujemy sobie w ciągu dnia można stworzyć całkiem pokaźną listę grzeszków popełnianych przeciwko zdrowemu odżywianiu. A przecież sięganie po zdrowe przekąski nie wymaga szczególnego wysiłku i czasu. Nowa propozycja od firmy Good Food spełnia wymagania szybkiej, smacznej i pełnowartościowej przekąski.

Elementem wyróżniającym batony zbożowe Good Food spośród innych produktów tego typu jest błonnik. – Batony Wysoki Błonnik zawierają 8% błonnika, co pokrywa 10% dziennego zapotrzebowania na ten niezbędny w diecie składnik – mówi Maria Hoffa, koordynator ds. nowych produktów firmy Good Food. – Dodatkowo w produkcie użyto  inuliny, która wspomaga procesy mataboliczne i obniża poziom cukru we krwi – dodaje ekspert.

Batony Wysoki Błonnik to połączenie dużych kawałków suszonych owoców z wartościami odżywczymi zbóż. W odróżnieniu od tradycyjnych wysokokalorycznych, czekoladowych przysmaków, swój słodki smak zyskują dzięki naturalnemu cukrowi trzcinowemu. Otręby pszenne i owsiane, które znajdują się w Wysokim Błonniku, wzbogacają nasz organizm w witaminy z grupy B, a także błonnik, by produkty przemiany materii były szybciej usuwane z naszego organizmu. Można wybierać spośród czterech owocowych smaków: z dodatkiem jabłek, malin, wiśni i czarnych porzeczek.

Cena: 1,45zł
Gramatura: 30 g

Good Food Wysoki Błonnik batoniki

fot. Good Food

 

Pieczywo Wysoki Błonnik – zorientuj się na zdrowie
Coraz cześciej konsumenci, którzy chcą być w pełni świadomi swojej diety, starają się wybierać zdrowsze wersje „codziennych” produktów. Odpowiedzią na taką potrzebę jest nowa propozycja od Good Food – lekkie pieczywo Wysoki Błonnik.

Nowa pozycja w ofercie Good Food to nie tlko cenne składniki zbilansowanej diety, ale przede wszystkim ułatwia realizowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Pieczywo Wysoki Błonnik zostało wzbogacone w krojone ziarna zbóż owsa, żyta i jęczmienia, dzięki czemu ma zdecydowanie wyższą niż standardowo zawartość błonnika pokarmowego. Połączono w ten sposób fachowe, dietetyczne zasady z dobrym smakiem.

– Tak, jak poprzednie propozycje z linii Wysoki Błonnik, pieczywo zawiera największą ilość błonnika, porównując z innymi tego typu produktami na rynku.

– Żytnie pieczywo zawiera 15 % tego składnika, a jego wieloziarnista wersja – 13%

– mówi Maria Hoffa, koordynator ds. nowych produktów firmy Good Food.

Dzięki błonnikowi lekka, chrupka kromka na dłużej zaspokoi głód. Ponadto pieczywo Wysoki Błonnik zawiera inulinę, która obniża poziom cukru we krwi i wspomaga odchudzanie. W nowym produkcie Good Food prócz wielu ziaren pojawił się wiesiołek, wspomagający walkę z nadciśnieniem tętniczym i wysokim poziomem cholesterolu. Biorąc pod uwagę fakt, że jedna kromka białego chleba to 108 kcal, a kromka pieczywa Wysoki Błonnik to 23 kcal zyski z zamiany tradycyjnego na nowe wydają się oczywiste. Jest to nie tylko dobry sposób na niskokaloryczną kanapkę, ale również wartościową, szybką przekąskę poza domem. Dlatego polubią je osoby aktywne, dbające o wartościową dietę i zgrabną sylwetkę.

Cena: ok. 4 zł
Gramatura: 200 g

Good Food Wysoki Błonnik pieczywo

fot. Good Food

 

zmiensienazdrowie.pl

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.