Gram z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – Ekskluzywny wywiad z Mikiem Tysonem, ambasadorem Black Energy Drink

FoodCare Mike Tyson Gramy z WOŚP

Co sprawiło, że zdecydowałeś się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Mike Tyson: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wyjątkowe przedsięwzięcie na skalę międzynarodową. Zaintrygował mnie fakt, że jest to ogólnokrajowy ruch w całości poświęcony kwestiom zdrowotnym i ratowaniu życia. Miliony złotych zebrane każdego roku, ogromne ilości sprzętu medycznego, tysiące wolontariuszy i jeden mężczyzna zarządzający imprezą od ponad 20 lat – to jest niezwykłe i każdy Polak powinien być dumny, że ma możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Jestem bardzo zaangażowany w pomoc dzieciom. Dlatego założyłem własną fundację – Mike Tyson Cares Foundation. Naturalne było dla mnie zatem połączenie sił z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jestem zaszczycony, że dzięki BLACK Energy Drink miałem możliwość podpisania 8 par moich rękawic, które następnie zostały ofiarowane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przez firmę FoodCare. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem pomóc. Właśnie wokół pomagania osobom potrzebującym – szczególnie dzieciom – obraca się teraz moje życie. Mam nadzieję, że inne firmy i znane osoby również udzielą wsparcia WOŚP.

Jak dowiedziałeś się o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?

MT: Dzięki moim współpracownikom w Polsce. Jestem członkiem zespołu BLACK od ponad roku i widzę szczególną aktywność całej firmy w obszarze pomocy charytatywnej. Kilka tygodni temu, Wiesław Włodarski, Prezes FoodCare, zadzwonił do mnie i zapytał, czy nie miałbym nic przeciwko podpisaniu kilku par rękawic, które zostaną przekazane naprawdę fajnej organizacji charytatywnej w Polsce. Opowiedział mi o idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i o tym, co robią dla polskich dzieci. Misja organizacji polegająca na pomocy najmłodszym jest w pełni zgodna z zadaniami, jakie stawia przed sobą moja fundacja, dlatego od razu skorzystałem z okazji, aby pomóc. Takie idee i akcje, jak WOŚP mają moje pełne poparcie, a podpisanie kilku par rękawic to najmniej, co mogłem zrobić, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie miałem możliwości osobiście uczestniczyć w niedzielnym wydarzeniu.

Często wspierasz wydarzenia charytatywne?

MT: Wspieram wydarzenia i imprezy charytatywne tak często, jak to tylko możliwe. Moje życie jest pełne wzlotów i upadków. Doskonale znam uczucie bycia Mistrzem Świata, ale wiem również, jak to jest potrzebować wsparcia. Mając to na uwadze, nie jest trudno przekonać mnie do pomocy organizacji charytatywnej. Robię to z przyjemnością, zwłaszcza w USA, a teraz również w Polsce. Jak wspominałem, w październiku 2012 roku otworzyłem własną fundację – Mike Tyson Cares Foundation. Naszą misją jest „dawanie dzieciom szansy na walkę” poprzez otwieranie innowacyjnych ośrodków pomagających dzieciom z rozbitych domów. Oczywiście wiem, że nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać wszystkich problemów dotykających ludzi na całym świecie, ale myślę, że naszym najważniejszym zadaniem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na niektóre kwestie. Cieszę się, że zostałem poproszony przez BLACK o wsparcie WOŚP w tym roku. Mam nadzieję, że będę miał taką okazję również w latach następnych.

FoodCare

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.