Jak wygodnie przechowywać żywność?

Święta za nami a nasze lodówki wypełnione są po brzegi świątecznymi przysmakami. Aby jedzenie na dłużej zachowało swoją świeżość a zapachy w lodówce nie mieszały się ze sobą i nie wydostawały na zewnątrz urządzenia, wystarczy je odpowiednio zapakować.

Jan Niezbędny perforowana folia do żywności

To właśnie od sposobu w jaki przechowujemy żywność – zarówno półprodukty jak i gotowe potrawy – zależy czy zachowa ona swój smak, aromat i świeżość. Aby właściwie przechowywać potrawy i dania w lodówce powinniśmy mieć w domu akcesoria, które nam to ułatwią. Perforowana folia do żywności Jana Niezbędnego będzie odpowiednia do tego zadania.

Folia podzielona jest na 45-centymetrowej długości perforowane arkusze, które pozwalają na szybkie oderwanie jednego kawałka od drugiego. Perforacja umożliwia ekonomiczne wykorzystanie produktu np. do nakrywania naczyń i półmisków z potrawami, pakowania i przechowywania wędlin, serów i innych produktów znajdujących się w naszej lodówce. A dodatkowo nie musimy przejmować się czy w pobliżu są nożyczki lub czy folia równo nam się urwie.

Folia do żywności chroni także żywność przed wysychaniem oraz sprawia, że zachowuje ona świeżość na dłużej. Jej atutem jest także to że, nie przepuszcza zapachów, więc nie musimy się obawiać, że np. przechowywany w lodówce deser nabierze aromatu leżącej obok pieczeni czy sałatki.

Przechowywanie potraw w lodówce

fot. Jan Niezbędny

Ale po świętach zostają nam także potrawy, które możemy zamrozić. Bigos, pierogi czy nawet ciasta to produkty, które doskonale nadają się do mrożenia a ich wspaniałym smakiem będziemy mogli się cieszyć w dowolnej chwili, nie tylko w święta. Jednak należy pamiętać, że mrożenie potraw także wymaga odpowiedniego zabezpieczenia potraw.

Tak popularna folia aluminiowa nie jest najlepszym rozwiązaniem – przykleja się do zamrożonego jedzenia a po wyjęciu z zamrażarki małe kawałeczki sreberka pozostają na potrawie. Dlatego warto wykorzystać specjalne torebki na mrożonki Jana Niezbędnego. Są bardzo szczelne dzięki czemu utrzymują świeżość i naturalny smak przechowywanych w nich produktów.

Torebki są mrozoodporne i nie przymarzają ani do żywności ani do ścianek zamrażalnika co bardzo pomaga w rozmrażaniu potraw. Posiadają także specjalne pole, na którym możemy opisać co znajduje się w torebce.

Tak przechowywana żywność zachowuje swoją świeżość na dłużej, a zapachy nie mieszają się ze sobą dzięki czemu możemy delektować się wspaniałym smakiem i aromatem potraw a nasza lodówka pozostaje czysta i pachnąca.

Dostępne produkty:

Perforowana folia do żywności
Cena: ok. 8 zł

Torebki na mrożonki 1l. – 60 szt.
Cena: ok. 6 zł

Torebki na mrożonki 3l. – 50 szt.
Cena: ok. 8 zł

Jan Niezbędny

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.