Maspex kupuje kultową czeską markę Becherovka

MaspexGrupa Maspex – właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz oraz alkoholi w tym Żubrówki – podpisała umowę z Pernod Ricard. W wyniku planowanej transakcji polska spółka stanie się właścicielem marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach. Becherovka – to kultowy likier ziołowy i najstarsza marka alkoholu w Czechach. To już 21 przejęcie firmy z Wadowic, w tym 12 za granicą. Przychody ze sprzedaży Maspeksu w 2022 roku wyniosły ponad 14 mld zł. Warunkiem wejścia w życie umowy jest spełnienie zwyczajowych warunków.

Grupa Maspex – właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek oraz wiodących brandów wódki takich jak: Żubrówka, Soplica, Absolwent i Bols – podpisała umowę z Pernod Ricard na zakup marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach. Becherovka – to kultowy likier ziołowy i najstarsza marka alkoholu w Czechach. Powstaje w oparciu o sekretną recepturę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Becherovka umocni naszą pozycję w Czechach i na Słowacji. Obecnie to numer 2 w segmencie likierów ziołowych w Czechach. To co dla nas bardzo ważne – jest to marka z tradycjami, produkowana nieprzerwanie od 1807 r. Ma też duży potencjał – doskonale wpisuje się w rynkowe trendy min. zmiany profilu konsumpcji w kierunku napojów o niższej zawartości alkoholu, eksperymentowania ze smakami oraz premiumizacji – wybierania przez konsumentów produktów wysokiej jakości.

Krzysztof Pawiński Maspex– mówi Krzysztof Pawiński, współwłaściciel i CEO Grupy Maspex.

Maspex Czech i Slovakia – Oddziały Grupy Maspex zostały założone w 1998 roku. Działalność obejmuje produkcję i sprzedaż soków, nektarów, napojów owocowych, lemoniad i napojów energetyzujących. Na terenie Czech spółka posiada zakład produkcyjny w miejscowości Veselí nad Lužnicí. Główne marki na rynku czeskim i słowackim to: Relax, Tiger, Dr Witt, Marka Original, River, Caprio oraz Kubik. Od 2020 roku spółka została też wyłącznym dystrybutorem herbat mrożonych Nestea. W 2022 r. nastąpiło rozszerzenie portfolio o marki alkoholowe pod brandem Żubrówka. Maspex jest liderem w kategorii soków, nektarów, napojów z markami Relax, Caprio i zajmuje też drugą pozycję na rynku produktów napojowych dla dzieci z brandem Kubik. W Czechach jest liderem napojów energetyzujących z brandem Tiger, a na Słowacji zajmuje trzecie miejsce w tym segmencie.

Transakcja przyniesie też korzyści dla partnerów handlowych, którzy zyskają dostęp do bogatszej oferty, obejmującej renomowane marki alkoholowe, takie jak Becherovka i Żubrówka oraz bezalkoholowe w tym: Relax, Tiger, czy River Tonic. Poszerzenie asortymentu zwiększy ich atrakcyjność na rynku, generując jednocześnie dodatkowe korzyści wynikające z synergii tych produktów.

– mówi Wiola Czaja, Dyrektor Generalny Business Unit Czechy i Słowacja.

Becherovka nie jest tylko czeskim skarbem, lecz także „must-have” w każdym sklepie i lokalu gastronomicznym. Dzięki nowym markom i produktom dostępnym po akwizycji, Maspex może zaoferować bardziej zróżnicowaną ofertę dostosowaną do potrzeb gastronomicznych, co zwiększy jej atrakcyjność wśród restauracji, barów, czy lokali gastronomicznych.

Maspex

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.