We własnej osobie, czyli Tuńczyk w sosie własnym marki Rio Mare

Tuńczyk Natura 160g Rio Mare

fot. Rio Mare

Jestem zdrowy, praktyczny w kuchni, smaczny i lekkostrawny. Stanowię doskonałe źródło białka, witamin, fosforu, jodu a także NNKT, czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zachwalają mnie zatem dietetycy, uwielbiają kucharze oraz zajadają sportowcy. Co więcej, dobrą opinią cieszę się wśród dzieci i młodzieży. Oto ja, czyli Tuńczyk w sosie własnym marki Rio Mare, idealny do lekkich przekąsek i rozbudowanych dań głównych.

Kiedy mówimy o tuńczyku, na myśl przychodzi tuńczyk z puszki. Mrożony lub świeży rzadko gości na naszych stołach. Dla niewtajemniczonych, Tuńczyk w puszce
to gotowana ryba z dodatkiem soli, bez konserwantów. Nazwa w sosie własnym oznacza, iż Tuńczyk zakonserwowany został w solance (woda i sól morska),
z ewentualnym dodatkiem naturalnych aromatów i ziół. Łatwa dostępność tego produktu, wyjątkowa uniwersalność w kuchni i jego właściwości zdrowotne, doceniane są przez miłośników owoców morza na całym świecie. 

Tuńczyk z biografią

Tuńczyk to dzika, migrująca ryba, żyjąca w umiarkowanych wodach tropikalnych Oceanu Atlantyckiego, Spokojnego i Indyjskiego. W morzu można spotkać jej liczne gatunki.  Do produkcji Tuńczyka w sosie własnym marki Rio Mare stosuje się te najbardziej cenione. Poławiane są one przy zachowaniu metod przyjaznych dla środowiska, z pełnym poszanowaniem Międzynarodowego Programu Ochrony Delfinów, w nieskażonych morskich wodach oceanicznych. Warto bowiem wspomnieć, iż Rio Mare jako członek – założyciel ISSF, czyli Międzynarodowej Fundacji Ochrony Żywności Morskiej, promuje kulturę zrównoważonych połowów, oraz ochronę ekosystemów morskich. Mając na uwadze zalecenia określone przez ISSF, firma zapewnia szereg informacji na temat swojego produktu. Tuńczyk marki Rio Mare posiada więc biografię, począwszy od jego źródła aż do czasu, kiedy jest dostarczony do sklepów. Od chwili połowu, poprzez sterylizację, przetwarzanie i konserwację, tuńczyk jest stale monitorowany. Każdy kto trzyma w ręce puszkę Tuńczyka marki Rio Mare może zatem na stronie producenta uzyskać wszelkie informacje na temat pochodzenia ryby, z której powstał produkt.

Zdrowie w zasięgu ręki

Tuńczyk w puszce to produkt charakteryzujący się dużą kulinarną uniwersalnością. Może być używany jako dodatek do pysznych przystawek – sałatek i kanapek, a także jako integralny składnik dań głównych – makaronów, pizzy i tortilli. Smakuje również wybornie zjedzony prosto z puszki z dodatkiem świeżego chleba.

Tuńczyk w sosie własnym wybierany jest z przede wszystkim przez osoby dbające o sylwetkę, lecz tym samym nierezygnujące z walorów smakowych. Stanowi świetną alternatywę dla wszystkich tych, którzy mieszkają daleko od morza, bądź najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na przygotowanie dań ze świeżych ryb. Tuńczyk w sosie własnym marki Rio Mare jest kompletnym pożywieniem, dostarcza organizmowi codzienną porcję minerałów, białka i witamin. 100 g odsączonego produktu zawiera aż 25 g łatwo przyswajalnego białka, niezbędnego dla wzrostu i budowy tkanek. Ze względu na brak tkanki łącznej Tuńczyk w sosie własnym jest lekkostrawny, a na jego strawienie potrzebujemy tylko dwóch godzin w stosunku do trzech lub czterech godzin, koniecznych w przypadku mięsa. Jako największy sojusznik osób dbających o linię może pochwalić się nienaganną zwartością kalorii – 100 g odsączonego produktu zawiera ich tylko 107. Ponadto Tuńczyk jest doskonałym źródłem kwasów Omega 3, chroniących przed miażdżycą oraz wykazujących działanie przeciwzapalne. Zawartość fosforu, wapnia, witamin B12, PP sprawiają, iż Tuńczyk w sosie własnym marki Rio Mare zdecydowanie powinien zagościć w diecie każdego, kto pragnie odżywiać się zdrowo i świadomie.

Tuńczyk w sosie własnym marki Rio Mare to zaproszenie do kulinarnych inspiracji oraz zmiany złych nawyków żywieniowych. Lekki, zwarty i delikatny w smaku stanowi unikatowy produkt, którego nie powinno zabraknąć w kuchni i tym samym w dobrze zbilansowanej diecie.

Tuńczyk w sosie własnym:

Pojemność: 80 g
Cena brutto: ok 5,99 zł
Pojemność: 160 g
Cena brutto: ok 10,99 zł
Producent: Bolton Alimentari S.A.

Rio Mare

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.