Otwarcie Galerii Bronowice już 30 listopada

Galeria BronowiceW tym tygodniu z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie dotarła decyzja nr 735/13 o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego. Tym samym, już za 10 dni, mapa krakowskich centrów handlowych oficjalnie wzbogaci się o nowy adres: Stawowa 61. To właśnie wtedy, 30 listopada, pierwszych swoich klientów powita Galeria Bronowice. Jej działania określa hasło: „Sztuka – Moda – Rozrywka”.

Galeria Bronowice, o powierzchni ok. 60 tys. m2 GLA, usytuowana jest w północnej części Krakowa, w miejscu, w którym krzyżują się istotne szlaki komunikacyjne regionu. Stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta, stwarzając nową, atrakcyjną i kompleksową ofertę dla klientów.

Dzięki przebudowie układu komunikacyjnego, Galeria Bronowice ma wygodne połączenie z centrum miasta, portem lotniczym w Balicach, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Do dyspozycji przyjeżdżających oddanych zostanie 2 800 bezpłatnych miejsc parkingowych na 3 kondygnacjach: -1 (1800 samochodów), +1 (powierzchnia nad Auchan, 500 samochodów), +2 (na dachu, nad parkingiem +1a , na 500 samochodów).

Galeria Bronowice  – miejsce inne, niż wszystkie

Galeria Bronowice proponuje nową jakość centrum handlowego: Klienci odnajdą tu, obok mody, także coś więcej – sztukę i rozrywkę. Pojawią się sklepy znanych i lubianych marek, ale też specjalna propozycja rozrywkowo – kulturalna, inna niż w pozostałych krakowskich centrach handlowych. Będzie tu również funkcjonować Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa. To pierwsza tego typu placówka w Krakowie, umiejscowiona na terenie centrum handlowego. W nowej lokalizacji UMK będzie można załatwić m.in. kwestie związane z wyrobieniem dowodu osobistego czy rejestracją pojazdu. Na wszystkich chętnych czeka również wyposażony w podstawowe narzędzia pracy wygodny punkt coworkingowy, gdzie w ciszy i spokoju będzie można popracować.

Sztuka

Galeria Bronowice, obok realizacji swoich podstawowych komercyjnych celów, wyznaczyła sobie szczególną misję. Jest nią szeroko pojęta promocja sztuki w jej różnych aspektach. Pragniemy ją realizować poprzez zmniejszanie barier dostępności tzw. sztuki wyższej dla szerokiego grona odbiorców. Naszą propozycją na owo skracanie dystansu jest „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do miejsca odwiedzanego masowo przez publiczność – do galerii handlowej. Poprzez współpracę z partnerami o takiej renomie, jak Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie czy Muzeum Narodowe, chcemy pokazać klientom, że sztuka może być bliska każdemu z nas, że można się nią bawić, smakować ją, a przede wszystkim – rozumieć i czuć.

– mówi Iwona Sitko, Dyrektor Galerii.

W nowym krakowskim centrum handlowym pojawi się ponad 200-metrowy lokal Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: „Akademia w Galerii Bronowice”.  Klienci będą mogli zapoznać się tu z twórczością zarówno kadry uczelni, jak i jej studentów. Będzie to szerokie spectrum: od obrazów czy rzeźb, po prezentacje multimedialne. Przewidziano również liczne zajęcia – lokal będzie tętnił życiem, zmieniał ekspozycje, wciągał klientów do współpracy i integrował.

W Galerii Bronowice swój punkt otworzy także, pod nazwą „Galeria Forum”, Muzeum Narodowe. Mieszcząca się na I piętrze Galeria Forum będzie miejscem prezentacji sztuki, działalności edukacyjnej, a także spotkań i promocji Muzeum Narodowego w Krakowie.

We współpracy z kinem Mikro działać będzie również mini kino studyjne, na około 20 – 30 miejsc. „Mikro w Galerii” wyświetlać będzie wartościowy, off-owy repertuar: kino europejskie, artystyczne, nagradzane na festiwalach.

Już w połowie grudnia wszyscy chętni będą mogli odwiedzić te miejsca.

Moda

W Galerii Bronowice znajdą się znane marki, cenione i lubiane przez klientów. Pojawią się sklepy – odzieżowe, takie jak m.in Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Carry, Orsay, Diverse, Promod, Vissavi, Lavard, Takko Fashion, wyposażenie domu – m.in. pierwszy w Krakowie H&M Home, Home&You, z obuwiem – m.in. Deichmann, Centro, CCC, Ryłko, Lumi, sportowe – m.in. Intersport, Salewa, 4F, City Sport, z biżuterią – Jubitom, Yes, Łodzińscy, Ambre Art. Wśród najemców znalazł się największy w Polsce jednopoziomowy hipermarket Auchan oraz elektromarket Saturn. Na odwiedzających Galerię czeka również szeroka oferta restauracyjna (FoodCourt został już wynajęty w 100%, pojawią się tu m.in. Sphinx,  Mc Donald’s, KFC, Subway, AKASAKA).

Rozrywka

W Galerii Bronowice pojawi się szereg udogodnień i atrakcji, zarówno dla dzieci, jaki dorosłych.

Jednym z ważnych miejsc będzie Biblioteka – położony na antresoli na I piętrze zaciszny punkt, gdzie w wygodnych fotelach można będzie zrelaksować się przy ulubionej lekturze. Znajdzie się tu ponad 500 pozycji – zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych klientów Galerii. Tuż obok Biblioteki położona jest strefa chillout – sofy i fotele czekać będą na wszystkich chętnych na „złapania oddechu” po zakupach. Można tu usiąść z ulubioną książką, a nawet wziąć lekturę do domu – i odnieść po przeczytaniu. W Bibliotece, otwartej od grudnia, odbywać się będą cykliczne spotkania autorskie, z okazji premier wydawniczych.

Stałym elementem wystroju Galerii Bronowice będzie prawdziwy fortepian. Klienci odwiedzający I piętro Galerii będą mogli uczestniczyć w niezwykłych, kameralnych koncertach muzyki fortepianowej granej na żywo, w wykonaniu krakowskich pianistów. Prezentowane będą utwory od muzyki klasycznej po współczesną.

Miłośnicy popularnych planszówek będą mogli zagrać w ulubione gry w jednym z pomieszczeń na 1 piętrze – Pokoju Gier Planszowych. Kilkadziesiąt najciekawszych gier, stoły z gotowymi planszami do szachów i chińczyka czekać będą na wszystkich lubiących tego typu rozrywki. Dodatkowo, na podłodze na stałe umieszczone będą dwie wielkie plansze do gry, gdzie pionkami będą mogli zostać chętni klienci, rzucający wielkoformatową kostką. Co weekend w tym miejscu organizowane będą specjalne turnieje gier planszowych.

Ci, którzy preferują gry video, również nie będą zawiedzeni. W Galerii Bronowice powstała Sala Gier Video – na chętnych czekają cztery w pełni wyposażone stoiska do gier, każde z prawie 60-calowym plazmowym telewizorem, konsolami Xbox lub PlayStation. Zagrać będzie można w najnowsze gry ruchowe – sportowe, taneczne czy wyścigi samochodowe. Nie będzie gier z elementami przemocy i strzelaniem.

Na najmłodszych miłośników dobrej zabawy w nowoczesnym stylu, naprzeciw Auchan, czeka iFoot Kids – interaktywny plac zabaw dla dzieci. To nowa multimedialna atrakcja składająca się z reagującej na ruch i dotyk interaktywnej podłogi oraz wielodotykowego stolika – pada. Te dwa elementy, w połączeniu ze sobą, tworzą nowoczesną strefę dziecięcej rozrywki. Najmłodsi mają do wyboru ponad 30 różnorodnych animacji o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym – m.in.  grę w piłkę lub na interaktywnym pianinie, rozwiązywanie quizów czy wypełnianie kolorowanek. Tuż obok znajdą się też pufy i miejsca odpoczynku dla rodziców, którzy będą chcieli czuwać nad zabawami swoich pociech.

Ale to nie wszystkie atrakcje dla dzieciaków – na I piętrze, tuż przy strefie gastronomicznej – stanęła piękna kolorowa karuzela. Wszystkie chętne maluchy będą mogły siłą swoich nóżek wprawić ją w ruch – i obserwować jej zmieniające się kolory.

W Galerii znajduje się także Kinderplaneta – prawie 500-metrowa strefa, z kulkowymi basenami, zjeżdżalniami, małpim gajem i mnóstwem innych atrakcji dla dzieci. O ich bezpieczeństwo i dobrą zabawę zadba profesjonalny personel.

Galeria Bronowice czynna będzie od poniedziałku do soboty w godzinach  9:00–21:00, w niedzielę 10:00 – 21:00.

Hipermarket Auchan: poniedziałek – sobota 8:00 – 22:00; niedziela 9:00 – 22:00

Galeria Bronowice

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Galeria Bronowice, Galeria handlowa, Galerie handlowe, Iwona Sitko, Sieci handlowe, Sklepy
SPAR Tarnów Klikowska
Cztery kolejne sklepy Spar

Sieć sklepów SPAR w ostatnim czasie otworzyła cztery nowe placówki. Dwa sklepy - w Jodłowej oraz w Tarnowie - zostały...

Zamknij