Henna WAX – ochronna, nawilżająca odżywka do włosów w sprayu

Pilomax odżywka henna wax

fot. Pilomax

Marka Pilomax obecna na rynku w Polsce od 1991 roku, wprowadza na rynek kosmetyczny nowy produkt. Jest to odżywka w spray`u bez spłukiwania, polecana do włosów suchych, matowych, trudno układających się oraz szorstkich i matowych.

Eksperci  z angielskiego laboratorium kosmetycznego Richards & Appleby połączyli pantenol i witaminę E, uzyskując niezwykle skuteczną mieszankę nawilżającą. Zaproponowana przez nich odżywka bez spłukiwania w formie sprayu, łatwa w aplikacji, głęboko nawilża włosy i regeneruje ich strukturę. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że po użyciu kosmetyku wszystkie badane osoby stwierdziły łatwiejsze rozczesywanie,94% uznało włosy za lepiej nawilżone, a aż 88% zaobserwowało znaczną poprawę ich gładkości.

Działanie odzywki Henna WAX:

  • Nadaje połysk, nawilża i pogrubia włosy. Ułatwia rozczesywanie.
  • Chroni skórę i włosy przed przedwczesnym starzeniem. Poprawia kondycję włosów.


Sposób stosowania:

  • Odżywkę nakładać na wilgotne i umyte szamponem włosy.
  • Spryskać włosy od nasady aż po końce.
  • Przeczesać włosy grzebieniem o rzadkich zębach.
  • Nie spłukiwać.
  • Pozostawić do wyschnięcia bądź układać jak zwykle.
  • Kuracja intensywnie regenerująca – 1 raz na 4–5 dni, zabieg wzmacniający –1 na 7–10 dni.


Składniki aktywne:

Pantenol – inaczej prowitamina B5. Jest stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia, chroni przed promieniami UV. Jest nietoksyczny, nadaje połysk, nawilża i pogrubia włosy. Dodatkowym atutem jest ułatwianie rozczesywania.

Witamina E – czyli TOKOFEROL działa jako „zmiatacz wolnych rodników”, chroniąc skórę przed przedwczesnym starzeniem. Chroni skórę przed poparzeniem słonecznym, wywołanym promieniowaniem UVB. Regularne stosowanie witaminy E pozwala zredukować ilość komórek, które zostały uszkodzone promieniami słonecznymi.  Ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran, wpływając efektywnie na odtwarzanie się nowej tkanki. Ponadto witamina E kumuluje się we włosach i poprawia ich kondycję.

Henna Wax Pilomax spray (150 ml): ok. 20zł

Pilomax

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.