Grupa Chorten organizuje targi i debatę o patriotyzmie konsumenckim

Targi ChortenBlisko 120 wystawców i nawet 2 tysiące odwiedzających – dokładnie za miesiąc – 2 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku będą miały miejsce II Targi Ogólnospożywcze organizowane przez Grupę Chorten. To największe tego typu prestiżowe wydarzenie wystawiennicze branży spożywczej w północno-wschodniej Polsce, które stanie się także przestrzenią do debaty na temat patriotyzmu konsumenckiego, handlu po sąsiedzku oraz wspierania lokalnych producentów i polskich hurtowni oraz sklepów.

Po sukcesie pierwszych targów, w tym roku zaplanowano drugą edycję wydarzenia, tym razem pod tytułem „Festiwal Smaków”. Będzie ona miała miejsce na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Dzięki coraz prężniej rozwijającej się Grupie Chorten, zdobywcy nagród takich jak Gazele Biznesu czy Diamenty Forbesa, do przyjedzie ponad 120 producentów żywności z całego kraju. 2 września zaoferują swoje produkty partnerom grupy z Podlaskiego, a jest ich już ponad 300. Wywodząca się z Białegostoku Polska Grupa Sklepów Spożywczych wyszła już jednak dawno poza teren jednego regionu i obecnie współpracuje z nią ponad 1000 właścicieli sklepów z siedmiu województw.

Targi Chorten

Wśród zaproszonych wystawców są cenieni producenci – zarówno duże globalne koncerny, jak i znani na rynku podlascy producenci, jak: Mlekovita, Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec, Zbyszko, Augustowianka, Krynka, Fortuna, Lisner, Dawtona, Hortex, Prymat, JBB, Tchibo, Wawel oraz wiele innych.

W tej chwili mamy podpisanych już ponad 600 umów handlowych i uważamy to za olbrzymi sukces, że w ciągu tych ponad 7 lat istnienia Grupy Chorten udało nam się tak szeroko rozwinąć sieć współpracy. Codziennie tworzymy najlepszą możliwą ofertę dla polskich właścicieli sklepów, tak, aby mogli oni skutecznie konkurować na rynku z dużymi zagranicznymi sieciami. To ich do nas przekonuje, bo zaczynaliśmy od 20 sklepów, a teraz jest ich już ponad 1100 na terenie połowy Polski i w każdym miesiącu przybywają kolejne.

– mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Targi Chorten

Debata o polskim handlu i podlaskich produktach

Grupie Chorten zależy na tym, by targi były istotnym wydarzeniem o charakterze gospodarczym, okazją do spotkań biznesowych oraz szansą na nawiązanie nowych kontaktów handlowych. Pragnie ona także wzmacniać pozycję województwa podlaskiego jako zagłębia producentów dobrej jakości żywności z Zielonych Płuc Polski. Sektor spożywczy stanowi w końcu bardzo ważny element dla gospodarki regionu, dlatego branża ta została uznana za kluczową w Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego. W programie targów ciekawym punktem jest debata z ekspertami i praktykami biznesu „Zakupowy patriotyzm – jak go budować, jak wspierać lokalnych producentów i tradycyjny polski handel”. Temat jest nieprzypadkowy, bo Grupa Chorten prowadzi od dłuższego czasu kampanię społeczną „Kocham Polskę – kupuję w polskich sklepach”.

Podczas panelu dyskusyjnego będzie mowa o świadomości konsumenckiej Polaków; o tym, dlaczego warto kupować w sklepach po sąsiedzku i jakie mają one przewagi nad sieciami z zagranicznym kapitałem; o przykładach tego, jak pieniądze wydane lokalnie wracają do społeczności, a także o znanych podlaskich markach.

– wylicza Sylwia Olechno.

Sama zresztą Grupa Chorten tworzy coraz bardziej rozpoznawalną markę z najlepszymi regionalnymi smakami „Z Podlaskiej Spiżarni”, która będzie promowana podczas targów.

Bokserzy przy grillu i bal z Marylą Rodowicz

Oprócz możliwości złożenia tańszych zamówień w dniu targów przez partnerów Grupy Chorten, przewidziano też liczne atrakcje. Wśród nich będzie m. in.: diabelskie grillowanie ze znanymi bokserami – Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem i  Dariuszem Snarskim, pokaz wytwarzania słodyczy, loty balonem, konkursy z nagrodami i degustacje.

Wydarzeniem towarzyszącym II Targom Ogólnospożywczym w Białymstoku jest także wieczorny bal „Rewia kolorów” w Operze i Filharmonii Podlaskiej dla wszystkich zaproszonych partnerów i producentów, podczas którego wystąpi gwiazda polskiej estrady – Maryla Rodowicz.

Program II Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten

2 września 2017, Stadion Miejski w Białymstoku

  • godz. 9:00 – uroczyste rozpoczęcie II Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten
  • godz. 11:00 – pokaz wytwarzania słodyczy
  • godz. 12:00 – panel dyskusyjny „Zakupowy patriotyzm – jak go budować, jak wspierać lokalnych producentów i tradycyjny polski handel”
  • godz. 13:00 – pokaz wytwarzania słodyczy
  • godz. 14:00 – diabelskie grillowanie z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem, mistrzem świata federacji IBF i WBC oraz Dariuszem Snarskim, olimpijczykiem igrzysk w Barcelonie i mistrzem świata federacji WBF
  • godz. 16:00 – uroczyste zakończenie targów

Przez cały czas trwania targów możliwość odwiedzania stoisk wystawców, konkursy i degustacje.

Grupa Chorten

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.