UOKiK wydaje zgodę na przejęcie Eko Holding przez Eurocash

Eko HoldingSupermarkety EKO kolejną marką grupy Eurocash, która konsekwentnie buduje swoją siłę w rynku detalicznym.

Dzięki uzyskanej właśnie zgodzie UOKiK, dołączą one do innych marek sklepów EC, takich jak Delikatesy Centrum, Abc, Lewiatan, Groszek i inne. Według innych informacji z rynku, EC najprawdopodobniej odpadł z listy potencjalnych kupców sieci sklepów Żabka.

Ta transakcja byłaby kolejnym krokiem milowym w rozwoju sieci i naturalnie wzmocniłaby obecność sklepów grupy EC w dużych i średnich miastach. To wciąż najmniej zagospodarowany obszar działania grupy.

Największymi wyzwaniami stojącymi w przyszłości przed EC są: scalanie działań marketingowych poszczególnych sieci z możliwym stworzeniem marki parasolowej grupy oraz zarządzanie olbrzymią siecią, która w większości działa w modelu franczyzowym, o bardzo zróżnicowanym stopniu zaawansowania. To pozwoli na pełne wykorzystanie efektu skali działań grupy.

Eurocash / Eko Holding

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Abc, Delikatesy Centrum, Eko, EKO Holding, Eurocash, Groszek, Lewiatan, Sieci handlowe, Sklepy, Supermarket Eko, Supermarkety
Carrefour wprowadza płatności mobilne Android Pay w swoich sklepach

Klienci wszystkich sklepów pod szyldem Carrefour w Polsce mogą dokonywać płatności za pomocą aplikacji mobilnej Android Pay™. To nowoczesne rozwiązanie...

Zamknij