Dan Cake wchodzi w produkcję ciast drożdżowych

Ciasta drożdżowe to wypiek zakorzeniony w większości kultur od setek lat. W Polsce reprezentantem tych wypieków jest tradycyjny placek drożdżowy z kruszonką. Obserwacja tego produktu jak i zachowań konsumenckich pozwoliła firmie Dan Cake Polonia stworzyć zupełnie nowy produkt w tym segmencie.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, Dan Cake Polonia, postanowiła połączyć polską tradycję z międzynarodowymi smakami i przedstawić ciasto drożdżowe w nieco innej odsłonie.

Inspiracją dla nas była francuska brioszka – jej puszyste, o wyraźnej strukturze ciasto i niezbyt słodki smak, z przyjemną, lekko wyczuwalną nutą wanilii oraz charakterystycznym nacięciem na wierzchu jest symbolem wysokiej jakości wypieku.

– mówi Wiktor Kowalski z Dan Cake.

Konsumenci już niebawem w sklepach będą mogli wybierać spośród trzech wersji smakowych: z nadzieniem kakaowym, serowym lub wersji tradycyjnej. Każda z nich, jak na klasyczne ciasto drożdżowe przystało, obsypana jest słodką i chrupiącą kruszonką.

Termin przydatności do spożycia wynosi 30 dni. Warto podkreślić, że jest on osiągany bez użycia konserwantów i sztucznych barwników. Natomiast samo opakowanie oddaje domowy, tradycyjny charakter produktu. Firma zadbała również o czytelną, przejrzystą etykietę oraz – podążając za trendami ekologicznymi – folię z warstwą papieru na spodzie.

W tworzeniu produktu aktywnie uczestniczyli nasi konsumenci. Przeprowadzony insight konsumencki potwierdził, że sytuacje spożycia są różnorodne, a drożdżowe wypieki pasują zarówno na śniadanie, przerwę w pracy, jak i podczas niespodziewanej wizyty gości. Konsumenci cenią nasze produkty za higieniczne opakowanie oraz możliwość zakupu produktu na zapas. Dodatkowo, kobieca część badanych wskazała, że ciasto drożdżowe jest w pełni energetyczną przekąską dla dzieci. Stanowi idealne połączenie z dżemami, twarożkiem, owocami, czy czekoladą.

– dodaje Wiktor Kowalski.

Uzupełnieniem oferty ciast drożdżowych jest „Favola”. „La petite brioche”, czyli mini brioszki to przykład śniadaniowej, francuskiej bułeczki. We Francji są synonimem polskiej „drożdżówki” – ze smakiem jedzą je zarówno dorośli, jak i dzieci. Charakteryzuje je lekka i puszysta struktura, delikatny smak i posypka w postaci słodkiej kruszonki. „Favola” wypiekana jest w specjalnej papilotce, która odpowiada za jej estetyczny wygląd oraz posiada perforację ułatwiającą spożycie produktu. Nowości od Dan Cake Polonia można już znaleźć na sklepowych półkach w całej Polsce.

Dan Cake Polonia

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.