Król Belgów z wizytą w La Lorraine Polska

Guido Vanherpe, Prezes La Lorraine Bakery Group oraz Filip I, Król Belgów

Na zdjęciu: Guido Vanherpe, Prezes La Lorraine Bakery Group (po lewej) oraz Filip I, Król Belgów

La Lorraine Bakery Group jest dumna z oficjalnej inauguracji w Polsce nowego, w pełni zautomatyzowanego magazynu mroźni wysokiego składowania, która odbyła się w obecności Jego Wysokości Króla Belgów. Supernowoczesny magazyn jest częścią ambitnego programu inwestycyjnego o wartości 50 mln euro, który pozwoli La Lorraine Polska podwoić swoje moce produkcyjne.

La Lorraine Bakery Group to belgijska spółka rodzinna, która zajmuje się od ponad 75 lat przetwórstwem zbóż oraz produkcją piekarniczą. 15 lat temu firma rozpoczęła długoterminową strategię ekspansji na kraje Europy Wschodniej, stając się jednym z liderów rynku mrożonych produktów piekarniczych, między innymi także w Polsce. Strategia ta przyniosła polskim konsumentom ogromny wybór innowacyjnych produktów piekarniczych, wytwarzanych za pomocą technologii „bake-off”. Metoda ta pozwala zaoferować klientom hurtowym, takim jak supermarkety czy sektor HoReCa, najwyższej jakości świeże pieczywo w przystępnych cenach.  

Magazyn mroźnia wysokiego składowania

W pełni zautomatyzowane magazyny mroźnie wysokiego składowania są najnowocześniejszym rozwiązaniem w dziedzinie budowy innowacyjnych magazynów. Magazyn mroźnia wysokiego składowania La Lorraine Polska jest wysoką na 41 metrów konstrukcją zbudowaną w technologii silosu o wewnętrznym układzie półek, który może pomieścić nawet 16.000 palet, ładowanych i składowanych w sposób całkowicie automatyczny – za pomocą w pełni zautomatyzowanych dźwigów.

W związku z tym, że podczas normalnej eksploatacji mroźni nie jest możliwe przebywanie na jej terenie żadnego człowieka, poziom tlenu może być obniżony aż do 15 procent, co zmniejsza ryzyko pożaru do absolutnego minimum. Innowacyjna koncepcja budowy magazynu umożliwia również znaczne oszczędności energii, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

La Lorraine Polska

Spółka La Lorraine Polska rozpoczęła sprzedaż w naszym kraju w 2001 roku. W 2005 roku nabyła polską firmę piekarniczą w Nowym Dworze Mazowieckim. Od tego czasu grupa zainwestowała w Polsce ok. 70 mln euro, rozbudowując moc produkcyjną fabryki do ponad 10 nowoczesnych linii produkcyjnych. La Lorraine Polska generuje obroty w wysokości 80 mln euro i zatrudnia blisko 600 osób.

La Lorraine Bakery Group

La Lorraine Bakery Group to w 100 procentach rodzinna firma belgijska, specjalizująca się w przetwórstwie zbóż oraz produkcji piekarniczej. Została utworzona w 1939 roku przez Gerarda Vanherpe. Dziś, dzięki dynamicznej ekspansji międzynarodowej i strategii innowacji, stała się jedną z wiodących firm europejskich w swojej branży. La Lorraine zatrudnia ponad 2800 pracowników i osiągnie w 2015 roku skonsolidowany obrót w wysokości około 600 mln euro.

Grupa posiada 10 nowoczesnych zakładów piekarniczych, z których 7 znajduje się w Belgii, a pozostałe 3 w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (w Polsce, Czechach i w Rumunii). W 2016 roku grupa planuje otworzyć kolejną fabrykę piekarniczą w Turcji.

La Lorraine

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w La Lorraine, La Lorraine Polska, Pieczywo, Piekarnictwo, Piekarnie
Chleb od Serca ULDO plakat
Chleb od Serca – nowość od Uldo

Firma ULDO wprowadziła do swojej oferty nową mieszankę piekarniczą, wchodzącą w skład grupy Pieczywo dla zdrowia. Jest to Chleb od...

Zamknij