Kompania Piwowarska SA wśród najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce

Kompania Piwowarska

fot. Kompania Piwowarska

Kompania Piwowarska SA znalazła się w top 20 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w rankingu Randstad Award 2012 jest jego liderem wśród firm piwowarskich. Ranking jest podsumowaniem największego na świecie badania dotyczącego employer brandingu. Nagroda Randstad Award jest przyznawana najbardziej atrakcyjnemu pracodawcy wyłanianemu na podstawie opinii potencjalnych pracowników.

Ranking Randstad Award 2012 to druga edycja projektu, wyłaniającego najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce. Wyniki tego największego na świecie badania na temat employer brandingu ogłoszono podczas uroczystej gali 15 marca br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Kompania Piwowarska uplasowała się na 11. miejscu. Zaprezentowana podczas gali dwudziestka została wyłoniona spośród 150 największych przedsiębiorstw działających na rynku pracy w Polsce, na podstawie głosów potencjalnych pracowników.

„11. miejsce w rankingu Randstad Award na 150 największych firm w Polsce bardzo nas cieszy. Należy podkreślić, że Kompania Piwowarska jest liderem tego rankingu wśród firm piwowarskich. Ranking jest bardzo obiektywnym badaniem. Pozwala on na wyłonienie najbardziej atrakcyjnych pracodawców na podstawie opinii potencjalnych pracowników przebadanych w sondażu przez niezależny instytut badawczy”.

– podsumowuje Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Przedsięwzięcie ma wieloletnią tradycję w krajach na całym świecie. W Europie ranking przeprowadzany jest m.in. we Francji, Belgi, Hiszpanii i Holandii. Od 2011 roku Ranking Randstad Award przeprowadzany jest również w Polsce.

Sondaż został przeprowadzony w listopadzie 2011 roku wśród 7000 potencjalnych pracowników w wieku od 18 do 65 lat. Uczestnicy badania oceniali takie aspekty zatrudnienia jak: innowacyjność, przyjazna atmosfera pracy, zapewnienie wsparcia w postaci szkoleń czy korzystne warunki finansowe. W tej edycji badania ankietowani spośród wszystkich aspektów branych pod uwagę przy wyborze pracodawcy, na pierwszym miejscu wskazali wysokość wynagrodzenia jako czynnik najistotniejszy z punktu widzenia pracowników. Ważnym elementem była również przyjazna atmosfera pracy.

Najczęściej wykorzystywanym do poszukiwania ofert pracy narzędziem okazał się Internet. Na kolejnych miejscach respondenci wskazywali reklamy w gazetach, firmy pośredniczące w zatrudnieniu, spotkania biznesowe. Media społecznościowe zajęły w tym zestawieniu ostatnią pozycję.

Więcej na temat rankingu: http://www.randstad.pl/content/aboutrandstad/award/

***

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd’s, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną nastawioną na walkę z wykluczeniem społecznym na tle ubóstwa oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 r. wyniosła 14,1 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 28,3 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Kompania Piwowarska SA

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.