Konsekwentny rozwój sieci Biedronka odzwierciedlony w wynikach za 2011 rok

biedronka

fot. Biedronka

Dzięki konsekwentnemu rozwojowi sieci sklepów Biedronka na polskim rynku w 2011 r. wzrosła wartość sprzedaży i zysk jej właściciela – grupy Jeronimo Martins. Sieć Biedronka wygenerowała w ubiegłym roku niemal 59% łącznej sprzedaży Grupy, pozwalając JM zamknąć 2011 rok wzrostem sprzedaży skonsolidowanej o 13,2 %, do wartości ponad 9,8 mld euro.

  • Skonsolidowana sprzedaż sieci sklepów Biedronka wzrosła o 24,2 % (w PLN) w porównaniu z 2010 r.
  • Obroty sieci Biedronka wyniosły 23,8 mld zł (ok. 5,8 mld euro), co stanowi niemal 59% całkowitych obrotów Grupy (w 2010 r. obroty sieci Biedronka wyniosły 4,8 mld euro)
  • Sieć handlowa powiększyła się o 239 sklepów

W 2011 r. Biedronka zrealizowała ambitny plan ekspansji w Polsce otwierając 239 nowych sklepów i modernizując 99. W ubiegłym roku średnio co 36 godzin otwierany był nowy sklep Biedronki. Pozwoliło to sieci umocnić swoją pozycję lidera na polskim rynku i zakończyć 2011 rok liczbą 1873 lokalizacji. Skala nakładów inwestycyjnych w Polsce w ubiegłym roku osiągnęła poziom 312 mln euro.

Konsekwentnie rozwijamy sieć sklepów i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów, m.in. dzięki inwestycjom w nowy układ i lepszą ergonomię placówek. To właśnie dzięki klientom nasz rozwój jest możliwy, dlatego chcemy zapewnić im jeszcze większy komfort zakupów.

– mówi Tomasz Suchański, Dyrektor Generalny sieci sklepów Biedronka, dodając:

– Około 3 mln klientów codziennie odwiedza sklepy Biedronka i ta liczba systematycznie rośnie. Cieszy nas, że nasza polityka oferowania produktów wysokiej jakości w niskich cenach jest doceniania przez coraz większą liczbę konsumentów.

Biedronka stale analizuje nawyki żywieniowe Polaków, które charakteryzuje zwiększający się udział świeżych produktów w standardowym koszyku. W reakcji na te zmiany, w ostatnim kwartale 2011 r. rozpoczęto proces zmiany wizerunku oraz wystroju i ergonomii sklepów Biedronki. Zmieniono układ produktów w kierunku lepszego wyeksponowania produktów świeżych, takich jak nabiał, warzywa owoce, pieczywo. Nowy układ był testowany w 195 sklepach i po pozytywnych rezultatach, od początku 2012 r. zaczął być wprowadzany w całej sieci. Obecnie ponad 90% produktów sprzedawanych w Biedronce dostarczają polscy producenci.

Rok 2011 był okresem umacniania pozycji Biedronki na polskim rynku. JMD jest obecnie największą spółką sektora spożywczego w Polsce i czwartą pod względem sprzedaży wśród przedsiębiorstw niefinansowych. Zajmuje także 7. miejsce w rankingu największych firm Europy Środkowo Wschodniej TOP 500 CEE przygotowanym przez firmę Coface.

Wyniki uzyskane przez Biedronkę w 2011 r, potwierdzają rolę działalności w Polsce jako głównego źródła wzrostu i zysku całej Grupy, przy czym strategicznym priorytetem pozostaje otwarcie 3000 lokalizacji do końca 2015 r.

Wyniki całej Grupy Jeronimo Martins pokazują, że w 2011 r. EBITDA Grupy wzrosła o 16% proc. do 722 mln euro, zaś skonsolidowany zysk netto o 21% do 340, 3 mln euro.

Pełne informacje o Grupie JM pod adresem:

http://www.jeronimomartins.com/media/435972/press_release_results__2011.pdf

***

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem największej sieci detalicznej w Polsce Biedronka mającej ponad 1900 sklepów w ponad 750 lokalizacjach. Pracując z ponad pięciuset polskimi producentami Biedronka oferuje starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, codziennie w niskich cenach. Firma zatrudnia ok. 37 000 pracowników. Od 1995 r. JMD zainwestował w Polsce ponad 5 mld zł. Marka Biedronka jest jedną z najpopularniejszych i najcenniejszych polskich marek – została trzykrotnie nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands.

Jeronimo Martins Dystrybucja

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.