Mokate – mocny gracz na polskim rynku kawy

Mokate

fot. Mokate

Mokate, czołowy polski producent kaw, herbat i półproduktów dla przemysłu spożywczego, cały czas jest niekwestionowanym liderem rynku cappuccino w naszym kraju. Ale nie tylko w tym segmencie kawowego rynku firma osiąga doskonałe rezultaty.

Wartościowy udział Mokate w rynku cappuccino wynosi dziś ok. 56 procent (Mokate za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, sprzedaż wartościowa w okresie sierpień 13′-lipiec 14′ w kategorii cappuccino).

To mniej więcej 10-krotnie więcej niż markowy wicelider w tej kategorii, nie licząc marek własnych. Warto zauważyć, że nasza marka Moje Inspiracje jest drugą marką na rynku cappuccino, a seria Maestro Renato Boni pierwszą. Oferta Mokate w tym segmencie jest bardzo bogata – poszczególne produkty różnią się od siebie przede wszystkim smakami i wielkością oraz formatem opakowań. Każdy konsument znajdzie więc u nas coś dla siebie.

– mówi Adam Mokrysz, członek zarządu Mokate Sp. z o.o.

Mokate jest również liderem polskiego rynku kawy ziarnistej razem z włoską marką Lavazza, której jest autoryzowanym dystrybutorem od 2011 roku (Mokate za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, sprzedaż wartościowa w okresie kwiecień 13′-marzec 14′ w kategorii kawa w ziarnach).

Segment ziarnistych kaw premium w Polsce ma się coraz lepiej. Reprezentuje właśnie Lavazza, która zanotowała w okresie kwiecień 13′-marzec 14′ wzrost sprzedaży o blisko 17% w segmencie kaw w ziarnach w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

– przypomina Adam Mokrysz.

Firma zajmuje również czołową pozycję na rynku miksów z markami Mokate i NYCoffee. Żeby jeszcze ją umocnić, wprowadziła w 2014 roku do swojej oferty innowację na skalę światową, czyli produkt Mokate 3w1 be Active.

To pierwsze na świecie połączenie miksu kawowego i gumy do żucia w innowacyjnym duo-paluszku. Jedna saszetka opakowania zawiera pyszną kawę (3in1 coffee drink), a druga gumę do żucia bez cukru Mentos Pure Fresh.

– mówi Adam Mokrysz.

Rynek kawy w Polsce ma obiecujące perspektywy i utrzymuje się na stabilnej pozycji. Jest wart ok. 3,5 miliarda złotych.

Mokate

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.