Centrum dystrybucyjne Rossmanna w Grudziądzu już działa

magazyn rossmann w grudziądzu

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Prezes Rossmanna Marek Maruszak oraz Prezydent Grudziądza Robert Malinowski / fot. Rossmann

Centrum prasowe Rossmann w dniu 8 lutego poinformowało, że pierwsze regionalne centrum dystrybucyjne Rossmanna dla północnej Polski rozpoczęło pracę. W Grudziądzu zakończyła się budowa magazynu o powierzchni 22 tysięcy m2.

Budowa trwała 10 miesięcy. Przez ten czas powstał magazyn o wysokości składowania do 12 metrów oraz budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,5 tysiąca m2. W pierwszym etapie stan magazynowy wyniesie 1000 palet. Ilość artykułów, palet oraz obsługiwanych procesów będzie systematycznie zwiększana.

Firma Rossmann w centrum w Grudziądzu zatrudniła już 75 osób. Są to przede wszystkim magazynierzy, ale także pracownicy działu administracji, kadr, IT oraz BHP. Łączna liczba pracowników będzie wkrótce zwiększona do 100.

Ukończyliśmy jedną z najważniejszych inwestycji minionego roku. W następnych latach planujemy rozbudowę magazynu o kilkanaście tysięcy metrów. Liczymy jednak, że już teraz efekty odciążenia centralnego magazynu w Łodzi będą widoczne.”

– mówi Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.

Centrum logistyczne największej w Polsce sieci drogeryjnej powstało na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Docelowo centrum dystrybucyjne Rossmanna ma zajmować 35 tys. metrów kwadratowych i zatrudniać blisko 500 osób.

Od chwili podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy centrum logistycznego w Grudziądzu minęły niecałe 3 lata. Gratuluję tak sprawnego przeprowadzenia fazy projektowej i budowlanej. Przy tej okazji chciałbym również raz jeszcze podziękować za  ulokowanie inwestycji w naszym mieście oraz za współpracę z lokalnymi firmami, które brały udział w realizacji inwestycji. Dzięki budowie magazynu powstało wiele tak cennych  miejsc pracy, a nasze miasto ma szansę na długofalowy rozwój. Ta inwestycja to także dowód na to, że przyjęliśmy właściwą strategię promocji gospodarczej, a Grudziądz ma potencjał, który przyciąga inwestorów.”

– mówi Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Centrum dystrybucyjne nie jest jedyną inwestycją Rossmanna w Grudziądzu. Firma ma w tym mieście już trzy sklepy, w których zatrudnia 30 osób. Wkrótce w Galerii Alfa zostanie otwarta kolejna, czwarta drogeria.

Rossmann

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.