Mokate inwestuje i zwiększa powierzchnię

Fabryka MokateFabryki Mokate w Ustroniu i Żorach w ciągu kilkunastu miesięcy zwiększą swoje powierzchnie. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Zapotrzebowanie na produkty Mokate na całym świecie z roku na rok wzrasta. Chcąc nadążyć za popytem, firma zdecydowała się na poczynienie ważnych inwestycji kubaturowych.

W Ustroniu rozpoczęła się już reorganizacja powierzchni produkcyjno-magazynowej. Dzięki niej zakład zyska więcej miejsca, na którym staną nowoczesne maszyny produkcyjne. Inwestycja jest związana przede wszystkim z sukcesem sprzedażowym herbat Loyd w piramidkach, na które znacząco wzrasta zapotrzebowanie konsumentów. Ponadto, w Ustroniu zwiększy się powierzchnia magazynowa; powstaną także nowe pomieszczenia socjalne. Teresa Mokrysz, właścicielka grupy firm Mokate, zaznacza, że ustrońska inwestycja wpisuje się w z powodzeniem realizowaną od lat strategię.

Zarobione pieniądze staramy się w większości inwestować w rozwój firmy. Pozwala nam to na udaną rywalizację z największymi światowymi koncernami oraz – co bardzo ważne – na skuteczne, nieraz z wyprzedzeniem, odpowiadanie na potrzeby konsumentów w kraju i zagranicą. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2014 roku.

– mówi Teresa Mokrysz.

Mokate nie poprzestaje jednak na ustrońskiej inwestycji. Także w Żorach, znanych z produkcji kaw i półproduktów dla przemysłu spożywczego, powstanie nowy budynek.  Będzie to innowacyjny obiekt technologiczny o bardzo dużej wydajności. Na razie oficjalnie wiadomo tylko, że budowa wiąże się z produkcją wyrobów pochodzenia roślinnego i mlecznego. Teresa Mokrysz zapowiada, że nowe możliwości pozwolą Mokate na dalsze umocnienie pozycji firmy w różnych sektorach rynku – nie tylko kaw i herbat.

Mam więc nadzieję, że inwestycje już rozpoczęte oraz te planowane, okażą się kolejnym krokiem naprzód i pozwolą jeszcze skuteczniej walczyć nam o konsumentów w Polsce i na całym świecie.

– podkreśla Teresa Mokrysz.

Dzięki inwestycjom w Ustroniu i Żorach, w obu zakładach zatrudnienie znajdzie kolejne kilkadziesiąt osób, w tym m.in. kadra techniczna i nadzorująca.

Mokate

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.