Orzeźwiający napój Sprite – teraz 30% mniej kalorii

Sprite 30 procent mniej kaloriiJeśli poszukujesz orzeźwiającego napoju o obniżonej kaloryczności i wspaniałym smaku nowy Sprite spełni Twoje oczekiwania. Dzięki dodatkowi słodzika naturalnego pochodzenia z liści stewii jego kaloryczność została ograniczona o 30%.

Nowy Sprite to kolejny, obok trzech smaków Nestea Green Tea, produkt w portfolio firmy Coca-Cola, który obok cukru zawiera dodatek słodzika naturalnego pochodzenia, pozyskiwanego z liści stewii. Jednocześnie jest to pierwszy napój gazowany z dodatkiem tego rodzaju słodzika w ofercie firmy w Polsce.

Stewia to roślina pochodząca z Paragwaju. Jej wspaniałe właściwości poznały już 200 lat temu rdzenne plemiona Indian Guarani, nazywając ją Caa-chee, czyli miodowy liść i stosując do słodzenia napojów i potraw. Ekstrakt z liści stewii nie dostarcza kalorii i jest ponad 200 razy słodszy niż cukier, dlatego już jego niewielka ilość wystarczy, by uzyskać pożądany słodki smak.

Wyciąg z liści stewii (glikozydy stewiolowe) w charakterze słodzika został dopuszczony do stosowania w produktach spożywczych w Unii Europejskiej w 2011 roku po uzyskaniu pozytywnej opinii dotyczącej jego bezpieczeństwa przez Europejski Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, European Food Safety Authority).

Warto wspomnieć, że The Coca-Cola Company od blisko 50 lat pracuje nad innowacjami na rynku słodzików, aby zapewnić konsumentom dostęp do szerokiej oferty produktów o obniżonej lub zerowej kaloryczności. Ekstrakt z liści stewii wykorzystywany w napojach jest wynikiem pionierskich prac The Coca-Cola Company i firmy Cargill. The  Coca-Cola Company była pierwszą firmą w Europie, która wprowadziła na ten rynek napój słodzony tym słodzikiem w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, np. cukrem, sokiem, etc. Obecnie na całym świecie The Coca-Cola Company oferuje ponad 30 napojów gazowanych  i niegazowanych z dodatkiem słodzika na bazie stewii w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, takim jak soki owocowe, cukier i inne słodziki. Napoje te są dostępne w wielu krajach np. w Argentynie, Brazyli, Kanadzie, Francji, Japonii, Turcji i Stanach Zjednoczonych.

Nowy Sprite trafił do sklepów w Polsce pod koniec listopada.

 

O firmach z systemu Coca-Cola

***
System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata.  Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 milionów konsumentów. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, Powerade Zero, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów, napoje energetyzujące Burn i Monster Energy oraz herbaty mrożone Nestea. Firmy z systemu  Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają 2700 osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów.

Coca-Cola

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Coca Cola, Napoje, Napoje gazowane
Razowy Kwas Chlebowy
Razowy Kwas Chlebowy – Naturalny sposób na orzeźwienie

Razowy Kwas Chlebowy, bo o nim mowa, to naturalny, bezalkoholowy napój gazowany. Przygotowywany na bazie zbóż i w 100% z...

Zamknij