Piwo Książęce nagrodzone na Golden Beer Poland 2013

Piwo KsiążęcePodczas odbywającego się w Rzeszowie Golden Beer Poland 2013 Książęce otrzymało trzy medale zdobywając całe podium w kategorii „Ciemny lager”. To kolejna prestiżowa nagroda dla Książęcego po medalach International Beer Challenge 2013 oraz „Chmielakach Krasnowstawskich”.

Golden Beer Poland 2013 jest konkursem, w którym oceny dokonują eksperci i znawcy piwa. Do konkursu polskie browary zgłosiły 80 piw, które startowały w 14 kategoriach. Ocena piwa dokonana została przez zespół jurorów, którzy ocenili wygląd, smak, aromat oraz tzw. wrażenia ogólne. W skład jury weszli przedstawiciele polskich browarów oraz niezależni sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

W kategorii „Ciemny lager” zwyciężyło Książęce Burgundowe Trzy Słody, które pojawi się na rynku pod koniec października. W tej kategorii Książęce okazało się bezkonkurencyjne zdobywając również drugie i trzecie miejsce. Srebro trafiło do Ciemnego Łagodnego, a brąz do Czerwonego Lagera.

Golden Beer Award 2013 to kolejne prestiżowe nagrody, które otrzymały marki Kompanii Piwowarskiej. W lipcu cztery warianty Książęcego (Czerwony Lager, Złote Pszeniczne, Ciemne Łagodne i Jasne Ryżowe) otrzymały liczne medale International Beer Challenge 2013. Z kolei w sierpniu Książęce Ciemne Łagodne zwyciężyło w Konsumenckim Konkursie Piw podczas 43. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnowstawskie”.

Golden Beer Poland odbył się równolegle z III Międzynarodowym Forum Technologii Browarniczych, które zgromadziło ponad 160 gości  – specjalistów świata browarniczego. W trakcie obrad omawiano kwestie jakości i smakowitości złocistego trunku, dyskutowano o najlepszych technologiach produkcji oraz obniżaniu zużycia mediów i ochronie środowiska.  W Rzeszowie spotkali się przedstawiciele świata nauki i techniki oraz browarnicy z potężnych browarów, browarów regionalnych i rzemieślniczych.

Kompania Piwowarska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.