Ponad 4,65 mld zł obrotów Grupy Muszkieterów w Polsce

Grupa MuszkieterówWypracowane w ubiegłym roku obroty, wynoszące ponad 4,65 mld zł, pozwoliły Grupie Muszkieterów do której należy sieć sklepów spożywczych Intermarché i typu „dom  i ogród” Bricomarché osiągnąć 9% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Sieć ponad 3.500  sklepów, 2 900 niezależnych przedsiębiorców 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych.

Główny szyld Muszkieterów – Intermarché co roku zyskuje udziały w rynku supermarketów. W ubiegłym roku sklepy Intermarché wypracowały obroty na poziomie ponad 3,77  mld zł, co stanowi ponad 9% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba sklepów pod tym szyldem powiększyła się o 14 nowych punktów sprzedaży. W 2012 r. Intermarché z liczbą 41 stacji paliw  zostało wiceliderem wśród sieci wielkopowierzchniowych oraz liderem pod kątem tempa rozwoju.

Sieć Bricomarché, oferująca produkty z segmentu „dom i ogród” osiągnęła 10,51 % wzrost obrotów w stosunku do poprzedniego roku. W 2012 obroty sieci wyniosły ponad 880 mln złotych.

Obecnie Grupa Muszkieterów ze 181 sklepami działającymi pod szyldem Intermarché i 89 Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce w kategorii supermarkety spożywcze i typu „dom i ogród”.

Dynamiczna ekspansja pociąga za sobą zwiększenie liczby stanowisk pracy. 270 działających w Polsce supermarketów Muszkieterów, wraz z Centralą i 3 magazynami logistycznymi zatrudnia obecnie prawie 11.000 pracowników.

Polscy Muszkieterowie mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje by kontynuować dalszą ekspansję. W 2013 roku planujemy otwarcie ponad 40 nowych sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dalszy rozwój własnej sieci stacji benzynowych przy supermarketach.

– mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

Realizując zadania firmy odpowiedzialnej społecznie, Muszkieterowie angażują się w wiele działań charytatywnych. Budowa Placów Zabaw Muszkieterów, „Olimpijska Akademia Muszkieterów” dla młodych szermierzy, konwój  ze wsparciem dla placówek opiekujących się dziećmi, zbiórka krwi z Polskim Czerwonym Krzyżem, badania mammograficzne

dla Polek, program wyróżniania producentów marki własnej sieci, defibrylatory w Centrali Grupy – to tylko niektóre z inicjatyw realizowanych w 2012 roku przez Grupę Muszkieterów.

***
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 miliardy euro.

Grupa Muszkieterów

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.