Browar w Leżajsku przyjazny środowisku

Grupa Żywiec statuetki

fot. Grupa Żywiec

Leżajski browar został Laureatem XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Proekologiczne działania browaru nagrodzono statuetką i certyfikatem „Firma Przyjazna Środowisku”.

Przy podejmowaniu decyzji o tym wyróżnieniu Narodowa Rada Ekologiczna brała pod uwagę skalę przedsięwzięcia, nowatorstwo, kompleksowość rozwiązań, a przede wszystkim wpływ Browaru w Leżajsku na środowisko naturalne. Ogólnopolski konkurs wyróżnia firmy zaangażowane w edukację ekologiczną, promocję ochrony środowiska i zdrowego trybu życia, organizację imprez proekologicznych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.

Statuetkę i certyfikat „Firma Przyjazna Środowisku” nadany w XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” odebrał Krzysztof Żyrek, dyrektor leżajskiego browaru.

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. To rezultat wiedzy i zaangażowania pracowników. W ramach prowadzonego Dialogu Społecznego wychodzimy „poza bramy” browaru, współpracując z mieszkańcami Leżajska także na rzecz ochrony środowiska. Nasze aktywności to tzw. „dobre praktyki”, w których naśladują nas inne browary, zarówno Grupy Żywiec jak i całego Heinekena”

– powiedział Krzysztof Żyrek.

Browar w Leżajsku od kilku lat jest inicjatorem aktywności, które budują postawy ekologiczne. Obok swoich pracowników browar angażuje w nie również lokalną społeczność Leżajska i okolic. Co roku podczas Światowego Dnia Ziemi browar organizuje akcję „Daj szansę czystej wodzie”, która polega na zbieraniu śmieci w rejonie ujęć wodnych. W ub. roku w akcji uczestniczyło ponad 70 osób, które zużyły 150 worków o pojemności 120 l, usuwając ponad 1 tonę odpadów zebranych w ciągu 1 godziny. Wspólnie z Miejskim Zakładem Komunalnym w Leżajsku browar organizuje również cykliczny konkurs „Z Ekologią na TY”, w którym edukuje dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

Na wszystkich imprezach organizowanych przez Browar w Leżajsku prowadzona jest segregacja odpadów. Firma przekazuje także ciekawostki w zakresie ochrony środowiska, np. jak odróżnić odpady przetwarzalne od tych, które nie podlegają przetworzeniu. M.in. za te i inne działania na rzecz lokalnej społeczności w zeszłym roku Browar w Leżajsku otrzymał nagrodę „Filary Polskiej Gospodarki 2010”.

Grupa Żywiec

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.