Ekologiczny konkurs ​Staropolanki „Liczy ​się każda sztuka”​

Producent wody mineralnej Staropolanka po raz kolejny organizuje konkurs o charakterze ekologicznym, który tym razem dodatkowo ma również wydźwięk artystyczny.

Konkurs pod nazwą „Liczy się każda sztuka” ma zasięg ogólnopolski i adresowany jest do wszystkich, którym nie brak pomysłów na wykorzystanie plastikowej butelki. Konkurs polega bowiem na wykonaniu ze zużytych butelek PET przedmiotu o charakterze artystycznym bądź użytkowym, który może przybrać formę rzeźby, obrazu, mebla, gadżetu, zabawki itp. Jedyne, co może ograniczać uczestników konkursu to tylko wyobraźnia, gdyż tematyka, technika, a także ilość butelek, forma wykonania czy rodzaj dodatkowych materiałów są dowolne.

Zamysłem organizatora jest nie tylko dobra zabawa, ale również uświadamianie uczestników o tym, że zużyte, plastikowe butelki nie stają się od razu bezużytecznymi śmieciami, a ich wykorzystanie i wartość zależą od nas samych. Z uwagi na rosnący problem zanieczyszczeniami politereftalanem etylenu, możliwości ich powtórnego użytkowania powinny stanowić coraz większy obszar zainteresowań zarówno osób indywidualnych, jak i firm, czy instytucji pożytku publicznego. Podejmowanie praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska jest bowiem w interesie nas wszystkich. Dzięki takiej akcji można pokazać, że  nie musi to być przykrym obowiązkiem, a sposobem na spędzanie wolnego czasu, podreperowanie domowego budżetu czy formą ekspresji pretendującą czasem nawet do miana sztuki. Nadanie drugiego życia plastikowym odpadom to zachowanie ekologiczne, ekonomiczne, a także, jak chce udowodnić Staropolanka – piękne.

Osoby, które zdecydują się na udział w zabawie muszą wykonaną przez siebie pracę sfotografować, a zdjęcie zgłosić za pośrednictwem portalu Facebook na fanpage’u marki Staropolanka (www.facebook.com/staropolanka2000) lub drogą mailową na adres konkurs@staropolanka.pl. Fotografie prac konkursowych zostaną zebrane w galerii, a następnie jury powołane przez organizatora wyłoni 3 najlepsze z nich, odznaczające się największą kreatywnością, oryginalnością, a także ilością wysiłku włożonego w ich wykonanie. Zwycięzca otrzyma m.in. skuter oraz grę ekologiczną, a zdobywcy pozostałych miejsc bony do zrealizowania w Perfumerii Douglas oraz gry.

Konkurs prowadzony jest w ramach akcji ekologicznych „Dobij PETa” i „Odkręć-Zduś-Segreguj”, pod patronatem medialnym portalu Talent.pl. Potrwa on do końca 2012 roku. Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie www.staropolanka.pl/liczysiekazdasztuka oraz www.facebook.com/staropolanka2000.

Staropolanka

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.