Książęce – potrójna nowość w portfelu Kompanii Piwowarskiej

Piwo Książęce - Czerwony Lager

fot. Kompania Piwowarska

Książęce – nowa marka premium w portfelu Kompanii Piwowarskiej – stworzona z myślą o konsumentach szukających nowych piwnych doznań. Kolekcję Piwnych Specjalności Książęcego tworzą trzy piwne style o zbalansowanym smaku: Czerwony Lager, Ciemne Łagodne i Złote Pszeniczne. W działaniach komunikacyjnych  Książęce skupi się nie tylko na walorach smakowych, ale również budowaniu i rozwoju kultury piwnej w Polsce.

Książęce wpisuje się w aktualny trend rozwoju różnorodnych gatunków piwnych, których sprzedaż osiąga obecnie największą dynamikę na polskim rynku piwa. Jest to pierwsze polskie piwo premium, którego wizerunek będzie budowany poprzez oferowanie konsumentom różnorodnych doświadczeń piwnych. Książęce odpowiada preferencjom smakowym szerokiego grona odbiorców, a jego cena sprawia, że produkt jest łatwo dostępny.

Mnogość piwnych stylów sprawia, że większość konsumentów czuje się zagubiona i w obawie przed nietrafionym wyborem pozostaje przy sprawdzonych smakach. Jednocześnie Polacy, którzy od wielu lat sięgali po klasycznego, jasnego lagera, coraz częściej starają się szukać nowych piwnych doświadczeń. Naprzeciw takim konsumentom wychodzi premierowa Kolekcja Piwnych Specjalności Książęce.

Dzięki swojej różnorodności, piwa Książęce świetnie pasują do wielu piwnych okazji: począwszy od spotkań towarzyskich aż po nieodkryte do tej pory przez polskich konsumentów – serwowanie piwa do posiłków.

Piwo Książęce - Ciemne Łagodne

fot. Kompania Piwowarska

– skomentował Piotr Jurjewicz, wiceprezes ds.marketingu Kompanii Piwowarskiej.

Obecnie polski konsument przeżywa liczne dylematy zanim zdecyduje się na zakup tzw. piwa specjalistycznego. Do najczęstszych specjaliści zaliczają z jednej strony otwartość i chęć spróbowania nowego smaku, stylu czy gatunku, z drugiej zaś obawę przed porzuceniem dotychczasowych, sprawdzonych nawyków.

Coraz częściej konsument także musi liczyć się z rozczarowaniem, jakie przynosi zbyt intensywny, trudny w odbiorze smak nowego trunku. Książęce, które czerpie zarówno z doświadczeń globalnych

Piwo Książęce - Złote Pszeniczne

fot. Kompania Piwowarska

SABMiller, właściciela Kompanii Piwowarskiej w warzeniu piwa, jak i z pasji oraz doświadczenia browarników z Tyskich Browarów Książęcych spaja pozornie niemożliwe: jakościową różnorodność piwnych stylów oraz łatwość i przyjemność ich picia.

Dotąd różnorodne style piwa, coraz częściej poszukiwane przez klientów, dostępne były niemal wyłącznie w specjalistycznych sklepach piwnych zlokalizowanych w dużych miastach.

Dzięki wprowadzeniu do oferty marki Książęce, sklepy i lokale gastronomiczne mają szansę przyciągnąć klientów oczekujących różnorodności i bogatego wyboru, tym samym zwiększając zyski ze sprzedaży i lojalność kupujących.

Dla Książęcego piwo to nie tylko smak, ale także dobranie odpowiedniego szkła, serwowanie w idealnej temperaturze, nalanie zgodnie z rytuałami. To również odpowiedni dobór potraw, gdyż każdy styl Książęcego idealnie podkreśla smak innych dań.

Kompania Piwowarska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.