Browar Amber wchodzi do Żabki

Browar Amber

fot. Browar Amber

Browar Amber poszerza sieć dystrybucji. Jako pierwszy z browarów regionalnych wprowadził swoje piwo Amber Naturalny do sieci Żabka, największej ogólnopolskiej sieci sklepów typu convenience. Piwa z Browaru Amber można już też kupić na stacjach benzynowych BP.

Na półkach ponad 2500 sklepów sieci Żabka jest już Amber Naturalny, niepasteryzowane, jęczmienne, klasyczne piwo. Wkrótce w tej sieci pojawią się kolejne marki piw z Browaru Amber.

Do tej pory sieci takie Żabka, zdominowane były przez ofertę największych piwnych koncernów. Amber Naturalny jest pierwszym piwem z małego browaru w ogólnopolskiej dystrybucji Żabki. Pojawienie się produktu z oferty regionalnego browaru w tak dużej sieci, świadczy o rosnącym popycie na piwa regionalne w Polsce.

– mówi Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber.

Pomysł wprowadzenia piwa Amber Naturalny do Żabki było obustronną inicjatywa. Browar Amber poszukiwał dystrybutora posiadającego ogólnopolską, dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży, aby zwiększyć dostępność swoich produktów w sklepach osiedlowych. Z kolei Żabka szukała regionalnego produktu, wysokiej jakości, który pozwoliłby wzbogacić piwną ofertę sklepów.

Dla producentów regionalnego piwa i innych regionalnych produktów spożywczych może to być znak, że wkrótce znacznie szerzej otworzy się dla nich rynek handlu nowoczesnego.

– mówi Marek Skrętny i dodaje:

Mamy plany wejścia do innych sieci stacji benzynowych, ponieważ dzięki temu dotrzemy do znacznie szerszej grupy klientów – mówi Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber.

Wszystkie marki piw z Browaru Amber (Żywe, Johannes, Pszeniczniak, Koźlak, Grand Imperial Porter) można już również kupić na największej sieci stacji benzynowych BP.

Browar Amber

1 koment.

  • 2 lip 2020 | URL komentarza | Odpowiedz

    No nareszcie, czekałem na ten moment. W końcu będę miał jakiś wybór pomiędzy Miłosławem a właśnie Amberem. Super.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.