Czy warto obecnie kupować odtwarzacz mp3?

Okres największej popularności odtwarzaczy mp3 miał miejsce kilkanaście lat temu, jednak wciąż jest to praktyczne rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdza się lepiej niż odtwarzanie muzyki na telefonie.

  1. Zalety przenośnych odtwarzaczy plików mp3
  2. Popularne modele odtwarzaczy muzyki
  3. Ile kosztuje dobra “empetrójka”?

Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zakup mobilnego odtwarzacza muzycznego i jaki model wybrać, aby sprawdził się w każdych warunkach.

Zalety przenośnych odtwarzaczy plików mp3

Początkowo każdy chciał mieć odtwarzacz mp3, gdyż był to najwygodniejszy sposób, aby w drodze do szkoły lub pracy można było puścić ulubioną piosenkę. Urządzenia mieściły wiele plików, a dodatkowo prawidłowo odtwarzały muzykę bez względu na to, czy użytkownik był w ruchu (jazda na rowerze, bieganie), czy przebywał w jednym miejscu. Szybko więc wyparły discmany. Z czasem jednak coraz więcej osób kupowało telefon komórkowy z dużą ilością pamięci, co sprawiło, że teoretycznie nie potrzebowały już odtwarzacza plików mp3. Wciąż jednak taki sprzęt może się przydać, szczególnie jeżeli ktoś wyrusza w podróż i nie chce ryzykować, że słuchanie muzyki przyśpieszy rozładowanie się baterii w telefonie. Dodatkowo tanie modele odtwarzaczy mp3 można kupić już za kilkadziesiąt złotych, więc można je bez obaw zabrać na siłownię lub używać podczas biegania.

Popularne modele odtwarzaczy muzyki

Obecnie największą popularnością cieszą się odtwarzacze mp3 takich producentów jak SanDisk, Trevi, Lenco, Sony oraz FiiO. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe funkcje (możliwość przeglądania zdjęć znajdujących się w pamięci urządzenia, wbudowany dyktafon). Zamawiając nowy odtwarzacz mp3, sprawdź opinie na temat jakości dźwięku oraz wagę urządzenia. Tego typu sprzęt powinien być jak najlżejszy, abyś nie odczuwał jego wagi podczas codziennego użytkowania.

Ile kosztuje dobra “empetrójka”?

Za niewiele ponad 20 złotych możesz kupić najprostsze “empetrójki” (tak często nazywa się odtwarzacze zaprojektowane z myślą o odtwarzaniu plików muzycznych w formacie .mp3). Taki sprzęt sprawdzi się przy sporadycznym użytkowaniu, jednak na pewno nie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku. Na szczęście wspomniany sklep internetowy z elektroniką oferuje również modele z wyższej półki, które kosztują od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wyróżnia je nie tylko nieporównywalnie lepsza jakość dźwięku, ale również większa ilość wbudowanej pamięci (co pozwoli ci wgrać większą ilość muzyki) oraz świetny design.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Przeczytaj poprzedni wpis:
LOL Surprise czekolada z mlekiem
Słodycze na licencji L.O.L Surprise!

L.O.L Surprise! to nie tylko zabawki! To również... słodycze! LLS Sp. z o.o. oferuje czekoladę, praliny i cukierki z motywem...

Zamknij